راه و شهرسازیصنایع ساختمانیمجله خبری

«شامخ» بخش ساختمان در بهمن‌ماه افزایشی شد

به گزارش ساختمان آنلاین:   از اتاق تعاون، بررسی‌های آماری در میان فعالان صنعت ساختمان حاکی از آن است که عدد شامخ کل در بهمن‌ماه ۵۰ بوده که نسبت به ماه قبل افزایش قابل توجهی داشته و نشان می‌دهد فعالیت در حوزه صنعت ساختمان در یازدهمین ماه از سال ۱۴۰۰ برخلاف دی‌ماه در حال خروج از وضعیت رکود قرار دارد و تغییر چشم یری در سرعت رشد فعالیت‌ها نسبت به ماه قبل مشاهده می‌شود.

مولفه‌های میزان فعالیت‌های انجام شده، میزان سفارشات جدید مشتریان، سرعت انجام و تحویل سفارش و یا فرآیند کار و موجودی محصول نهایی در انبار یا کارهای معوق و ناتمام نیز نسبت به ماه قبل افزایش قابل توجهی را تجربه کردند.

براساس این گزارش، مولفه های قیمت خرید مواد اولیه یا لوازم مورد نیاز و  قیمت محصولات تولیدشده (خدمات ارائه شده)  کاهش داشتند. همچنین شاخص انتظارات تولید در ماه آینده با رقم ۵۰.۹۷ نسبت به ماه قبل ۵۲.۸۵  با کاهش نسبی، وضعیت فعالیت‌های ساختمانی در اسفند ماه را  نسبت به بهمن ماه، ثابت پیش بینی می‌کند.

براساس آمارهای بهمن‌ماه، عدد شاخص انتظار بهبود فعالیت‌های کسب و کار در بین فعالان بخش ساختمان در اسفند ماه نسبت به بهمن ماه کاهش نسبی داشت، در نتیجه پیش‌بینی می‌شود با توجه به نزدیکی تعطیلات وضعیت این صنعت در ماه آتی با تغییرات زیادی همراه نخواهد بود.

با توجه به کاهش قابل توجه  قیمت خرید مواد اولیه و قیمت محصولات تولیدشده(خدمات ارائه شده) نسبت به ماه قبل  همچنین افزایش قابل توجه مولفه های اصلی شامخ و طبق پیش بینی در ماه های گذشته، با در نظر گرفتن فعالیت های اخیر طرح ملی مسکن شاهد خارج شدن وضعیت صنعت ساختمان از حالت رکود هستیم.

«شامخ» بخش ساختمان در بهمن‌ماه افزایشی شد

یادآور می شود، اتاق تعاون  ایران برای نخستین بار در کشور از مهرماه ۱۳۹۸ نسبت به اجرای طرح شامخ ساختمان اقدام کرده است که نتیجه آن به‌صورت ماهانه توسط مرکز آمار اتاق تعاون ایران منتشر می‌شود.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا