صنایع ساختمانیمجله خبری

الزام استانداردسازی بتن در طرح ملی مسکن

به گزارش ساختمان آنلاین:  «مهناز همتی» در نشست شورای تأمین مسکن استان اظهار کرد: در ساخت و سازهای طرح ملی مسکن آزمایش‌های بتن باید از آزمایشگاه‌های تایید صلاحیت شده استان استفاده کرده و استاندارد سازی صورت گیرد.

مدیرکل استاندارد استان ایلام افزود: پیمانکاران به منطور مقاوم سازی ساخت و سازها، در صورت استقرار بچینگ باید الزامات استاندارد را در محل برآورده نمایند و مجوز قانونی استاندارد را از اداره کل استاندارد دریافت کنند.

همتی تصریح کرد: در راستای استفاده از مصالح استاندارد و حمایت از تولید کنندگان مصالح استاندارد، تمامی دستگاه‌های نظارتی و حاکمیتی استان مخصوصا سازمان نطام مهندسی ساختمان استان که در امور ساخت و ساز دخیل می‌باشند، لازم است با این مهم به نحو مناسب برخورد کرده و در ساخت و سازهای خود از مصالح استاندارد و با کیفیت استفاده کنند.

همچنین «حسن بهرام‌نیا»- استاندار ایلام با بیان اینکه بیشتر ساخت و سازها در مناطق بافت فرسوده انجام گیرد تا ضمن ترمیم فضای کالبدی قدیمی، زیبا سازی شهرها هم در دستور کار قرار گیرد، اظهار کرد: ناظرین ساختمان حتما باید موضوع کیفیت و استاندارد مصالح ساختمانی را مد نظر قرار دهند وبه عنوان ضرورت در احداث مسکن ملی، مکانیک خاک و آزمایشگاه بتن استاندارد را مورد توجه قرار داده و نظارت‌های فنی در دستور کار قرار گیرد.

ایسنا

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا