افزایش آپارتمان‌های فروشی بزرگ‌متراژ در تهران

تعداد آپارتمان‌های فروشی بزرگ‌متراژ با مساحت بین ۱۰۰ تا ۲۰۰مترمربع در محله‌های لوکس و متوسط شهر تهران افزایش یافته است.

به گزارش ساختمان آنلاین:  بررسی فایل‌های فروش عرضه شده در بازار مسکن پایتخت طی یک هفته گذشته نشان می‌دهد تعداد آپارتمان‌های فروشی بزرگ‌متراژ در پایتخت به‌طور محسوس افزایش یافته و این در حالی است که جست‌وجوگران حاضر در بازار مسکن در وهله اول متقاضی خرید آپارتمان‌های میان‌متراژ با مساحت بین ۷۰ تا ۹۰ مترمربع بوده و در مرتبه بعد نیز گروه معدودی از خانه اولی‌ها به دنبال واحدهای نقلی و ریزمتراژ هستند.

5

بسیاری از واحدهای بزرگ‌متراژ عرضه شده برای فروش در محله‌های نیمه شمالی شهر از جنس خانه‌های لوکس نیستند، بلکه اغلب آنها به لحاظ سن بنا و بر اساس تعاریف عرفی بازار مسکن «کلنگی» به شمار می‌آیند. با این حال کلنگی‌های بزرگ‌متراژ عرضه شده به بازار مسکن در زمره «زمین» دسته‌بندی نمی‌شوند؛ چراکه اغلب یکی از دو یا چند واحد آپارتمان برای فروش عرضه شده است. از طرفی اغلب خریداران خانه‌های لوکس‌متراژ اما قدیمی، گوشه چشمی به میزان «قدرالسهم» واحد دارند و صرف‌نظر از کسانی که برای سکونت بلندمدت، این خانه‌ها را معامله می‌کنند، سایر افراد معمولا چشم‌انداز تخریب و نوسازی ملک را قبل از خرید بررسی می‌کنند.

البته در کنار واحدهای سه و چهار خوابه با سن بنای 20 سال به بالا، تعدادی از خانه‌های بزرگ‌متراژ فروشی نیز میانسال به حساب می‌آیند و بین 10 تا 20 ساله هستند. متقاضی خرید این واحدها نیز اغلب یا سرمایه‌گذاران بلندمدت ملکی هستند یا خریداران مصرفی که قصد دارند مساحت خانه محل سکونت خود را افزایش دهند.

اما تحقیق میدانی از عرضه‌کنندگان این فایل‌ها به بازار مسکن حکایت از آن دارد که بازدید از این آپارتمان‌ها در چند روز اخیر در حد «صفر» بوده و حتی تعداد تماس‌ها با واسطه‌های فروش واحدهای بزرگ‌متراژ نیز انگشت‌شمار است.

 

به این مطلب امتیاز دهید

لینک کوتاه مطلب : https://sakhtemanonline.com/?p=108210

مطالب مرتبط

نوشته‌ی بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

خوش آمدید!

وارد ناحیه کاربری خود شوید

رمز عبور خود را بازیابی کنید

لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را برای بازنشانی رمز عبور خود وارد کنید.