بازدید معاونت مسکن و ساختمان از روند برگزاری آزمون های ورود به حرفه مهندسان

بازدید معاونت مسکن و ساختمان از روند برگزاری آزمون های ورود به حرفه مهندسان

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی هنگام بازدید از روند برگزاری آزمون نظام مهندسی گفت: این آزمون‌ها مهمترین و بزرگترین آزمون‌های تخصصی در سطح کشور هستند.

مظاهریان در این مراسم با اشاره به اینکه در این آزمون بیش از ۱۳۴ هزار نفر شرکت‌ کردند، گفت: این اولین آزمون نظام مهندسی در سال ۹۷ است و دومین آزمون نیز در نیمه دوم سال برگزار می‌شود.

وی افزود: آزمون سراسری صلاحیت حرفه‌ای مهندسان در ۷ رشته اصلی شامل شهر‌سازی، معماری، عمران، ترافیک، نقشه‌برداری، تأسیسات مکانیکی و برقی‌ برگزار می‌شود و با توجه به وجود صلاحیت‌های مختلف در هر رشته شامل نظارت، طراحی و اجرا در مجموع ۱۳ آزمون برگزار خواهد شد.

معاون مسکن و ساختمان‌ وزیر راه و شهرسازی‌ با اشاره به شخصی سازی سوالات آزمون برای هر داوطلب گفت: در این آزمون هر فرد به صورت شخصی و در رشته تخصصی خود سئوالات‌ را پاسخ می‌دهد و این خود اثر بسیار زیادی در صحت‌ برگزاری امتحان دارد.

مظاهریان درباره لزوم برگزاری این آزمون گفت: در دنیا معمول است که بعد از تحصیلات دانشگاهی و گذراندن ۳ سال کار تجربی‌، مهندسان باید در یک آزمون دیگر شرکت کنند و توانایی خودشان را در این حوزه‌ بسنجند. با گذراندن و موفقیت در این آزمون، مهندسان صاحب صلاحیت شده و وارد کار حرفه‌ای می‌شوند.

وی با تأکید بر اینکه این آزمون در ۶۵ حوزه‌ امتحا‌نی برگزار‌ می‌شود،  افزود: آزمون‌ صلاحیت‌ حرفه‌ای مهندسان ساختمان، بزرگترین‌ آزمون علمی و تخصصی در کشور به شمار می‌رود.

مظاهریان‌ با اشاره به اینکه با برگزاری چنین آزمون‌هایی اطمینان مردم برای دادن اجرای کار به مهندسان‌ بیشتر می‌شود، گفت: افرادی که در این آزمون قبول شوند، پروانه اشتغال به کار با صلاحیت اجرا دریافت خواهند کرد.

وی در خصوص زمان اعلام نتایج این آزمون گفت: نتیجه این آزمون در اول مرداد ماه سال ۹۷ اعلام می‌شود و قبول‌ شد‌گان رسما وارد خدمات‌ حرفه‌ای به مردم می‌شوند.

منبع : وزارت راه و شهر سازی معاونت  مسکن  و ساختمان

به این مطلب امتیاز دهید

فروشگاه عرضه کننده ساختمان آنلاین
- 19% متر لیزری مایلسی مدل D8-40m

متر لیزری مایلسی مدل D8-40m

فروشگاه عرضه کننده
600,000 تومان 485,000 تومان
- 10% دیستو سه بعدی لایکا مدل ۳D Disto

دیستو سه بعدی لایکا مدل ۳D Disto

فروشگاه عرضه کننده
195,000,000 تومان 175,000,000 تومان

خوشحال میشیم دیدگاه شما رو بدونیم

دیدگاه خود را ثبت کنید