انواع سیستم سازه‌ی دیاگرید و مصالح اجرا

انواع سیستم سازه‌ی دیاگرید و مصالح اجرا

‎مصالحی که را در ساخت دیاگرید استفاده می‌شود بر اساس عوامل زیر است:

در دسترس بودن مواد
‎ زمان اجرا
‎ انعطاف پذیری
دوام
‎وزن واحد مصالح
هزینه نیروی انسانی
زمان اتصال
‎ مقاومت در برابر آتش
مصالحی که برای ساخت دیاگرید ها به‌کار می‌رود :

سیستم سازه دیاگرید فولادی :
‎متداول‌ترین و محبوب‌ترین مصالح مورد استفاده در ساخت دیاگرید، مصالح فولادی است. سیستم HSS های گرد شده با لبه های گسترده و پهن، سیستمی است که معمولا استفاده می‌شود. وزن و اندازه‌ی بخش‌ها به گونه‌ای ساخته شده‌اند که در مقابل بارهای خمشی بالا مقاومت داشته باشند. این قطعات خیلی سریع نصب می‌شوند و هزینه کارگر برای اجرای آنها پایین است.

‎سیستم سازه‌ دیاگرید بتنی :
‎یکی از مصالحی که خیلی در ساخت دیاگریدها استفاده می‌شود بتن است. دیاگریدهای بتنی در دو نوع پیش ساخته و قالب ریزی در محل به کار می‌روند. قطعات پیش ساخته بتنی، انعطاف پذیر هستند و این امکان را فراهم می‌کنند که کاملا در هندسه‌ی سازه قرار بگیرند. همچنین این مصالح سازه را از خسارت آتش سوزی محافظت می‌کنند. اما سازه‌ی پیش ساخته بتنی بار مرده بیشتری به ساختار وارد می‌کند.

سیستم سازه‌ دیاگرید چوبی :
‎چوب از جمله مصالحی است که کمتر در ساخت دیاگریدها به کار می‌رود. این مصالح معایب بیشتری نسبت به سایر مصالح دارد. تنها مزیت این مصالح این است که الوارهای چوبی به راحتی در هر شکل و اندازه‌ای در دسترس هستند و هزینه نصب آن پایین است.
‎استحکام کم، از معایب اصلی مصالح چوبی است. دوام و فرسایش در اثر عوامل اقلیمی از دیگر معایب چوب برای سازه‌های دیاگرید هستند

خوشحال میشیم دیدگاه شما رو بدونیم

دیدگاه شما

ثبت نام

فراموشی رمز عبور

ورود به حساب کاربری

Compare items
  • Total (0)
Compare
0