وعده اتمام بازسازی مناطق زلزله‌زده کرمانشاه تا بهار ۹۸

وعده اتمام بازسازی مناطق زلزله‌زده کرمانشاه تا بهار ۹۸

مقام مسئول بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان این‌ که روند بازسازی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه بر اساس برنامه پیش می‌رود،‌ گفت: پیش بینی می‌کنیم روند بازسازی این مناطق تا بهار سال آینده به پایان برسد.
ایمان احمدی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، اظهار کرد:‌ قبل از وقوع زلزله ۱۴۰ هزار مترمربع کل بنای واحدهای مسکونی تخریب شده سرپل ذهاب بود که پس از زلزله و در دوره بازسازی بر اساس پروانه‌های ارائه شده به حدود ۲۸۰ هزار مترمربع افزایش یافته است.

وی با بیان این‌که ضریب ساخت و ساز در این منطقه ۲٫۵ درصد است، افزود:‌ به عبارت دیگر قبل از زلزله فرد یک واحد مسکونی داشته به شهرداری مراجعه کرده و مجوز یک پیلوت با یک طبقه اضافه را دریافت کرده است.

وی ادامه داد:‌ یکی از دلایلی هم که احتمال می‌دهیم به برنامه زمانبندی اتمام واحدها نرسیم، همین مسئله است که به جای یک واحد تخریب شده در زلزله چند واحد در حال ساخت است. متقاضیان محترم این طرز فکر را داشته‌اند که از تسهیلات استفاده کرده و بیشتر بسازند.

احمدی‌نژاد با بیان این‌که هر چه ساختمان به لحاظ ارتفاع بالا برود، هزینه‌های آن بیشتر می‌شود، گفت: علی رغم این‌که همکاران ما در بنیاد مسکن متقاضیان را راهنمایی می‌کنند و تاکید کرده‌اند احداث ساختمان مشمول مرور زمان و پرداخت هزینه است،‌ اما آنها همراهی نکرده‌‌اند و الان برای ادامه ساخت واحدهای اضافه خود گرفتار شده‌اند.

وی با بیان این‌که مشکل تسهیلات تکمیلی برطرف شده از همراهی بانک مسکن در پرداخت تسهیلات قدردانی کرد و گفت: تسهیلات تکمیلی شامل ۱۰ میلیون تومان وام و ۵ میلیون تومان بلاعوض است.

رئیس ستاد بازسازی بنیاد مسکن خراسان رضوی مستقر در سرپل‌ذهاب یادآور شد: کار بازسازی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه تا بهار سال آینده به پایان می‌رسد.

منبع: تسنیم

به این مطلب امتیاز دهید

فروشگاه عرضه کننده ساختمان آنلاین
- 19% متر لیزری مایلسی مدل D8-40m

متر لیزری مایلسی مدل D8-40m

فروشگاه عرضه کننده
600,000 تومان 485,000 تومان
- 10% دیستو سه بعدی لایکا مدل ۳D Disto

دیستو سه بعدی لایکا مدل ۳D Disto

فروشگاه عرضه کننده
195,000,000 تومان 175,000,000 تومان
خوشحال میشیم دیدگاه شما رو بدونیم

      دیدگاه خود را ثبت کنید