اجتماعی

لزوم تشکیل منظم جلسات ستاد بازگشایی مدارس شهرداری/ علل عدم راه‌اندازی مسیرهای خط اتوبوس و مینی‌بوس مدرسه اعلام شود

به گزارش ساختمان آنلاین:  زهرا شمس‌احسان عضو و رئیس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهرتهران در نود و دومین جلسه شورا که صبح امروز ( سه‌شنبه) برگزار شد، در تذکری درباره عدم تشکیل ستاد بازگشایی مدارس با حضور معاونت‌های شهرداری تهران اظهار داشت: با توجه به اینکه در آستانه شروع سال تحصیلی جدید هستیم  هماهنگی های لازم در راستای استفاده حداکثری از حمل‌و‌نقل عمومی و نیمه عمومی و كاهش تولید سفر خودروهای شخصی از اهمیت زیادی برخوردار است.
شمس‌احسان اضافه کرد: متاسفانه گزارش‌های متعددی از بلاتکلیفی والدین در ثبت نام سرویس مدارس در اثر عدم هماهنگی بین سازمانی در زمانبندی اعلام شده صورت گرفته است.
وی با بیان اینکه در اجرای مصوباتی نظیر آيين‌نامه اجرایی حمل‌و‌نقل دانش‌آموزان مدارس تصويب نامه كميسيون امور زير بنایی، صنعت و محيط زيست هيات دولت و مصوبات شورای اسلامی شهر تهران شامل مصوبه بهبود وضعيت حمل‌و‌نقل با بازگشایی مدارس در شرايط كاهش شيوع كرونا و مصوبه برنامه عملياتی ايمنی حمل و نقل دانش‌آموزان به اعضای شورای اسلامی شهر تهران منتقل شده است، گفت: معاونت حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران باید مطابق مفاد مصوبات مذکور، نسبت به تشكيل ستاد بازگشایی مدارس با حضور معاونت‌های مربوطه شهرداری تهران و كليه دستگاه‌ها و سازمان‌های متصدی ايمنی و ترافيک اقدام شود.
شمس‌احسان اضافه کرد: سازمان حمل و نقل ضمن برگزاری جلسات منظم با نظارت بر جريان ترافيک شهر و انجام هرگونه اقدام ضروری و ميدانی، تصميمات اجرایی و عملياتی لازم را اتخاذ کند تا سال تحصیلی جدید با آرامش بیشتری آغاز شود.
رئیس کمیته اجتماعی وشورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: باید گزارشی از علل عدم اجرایی شدن راه اندازی مسيرهای خط اتوبوس و مينی بوس مدرسه (مطابق ماده یازدهم مصوبه برنامه عملياتی ايمنی حمل و نقل دانش‌آموزان) که به کاهش تقاضای سفرهای فعلی کمک شایان توجهی می کند به شورای اسلامی شهر تهران ارائه شود.

 

 

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا