اجتماعی

برای اولین بار پس از انقلاب ۲۴ شهرک الگو در تهران ساخته می شود

زاکانی در آیین آغاز عملیات اجرایی ٢٠٠ هزار واحد مسکونی با اشاره به لزوم احداث مسکن استطاعت پذیر در تهران گفت : پس از انقلاب هیچ شهرک الگویی در کشور ساخته نشده اما در این دوره از مدیریت شهری جدید با تعاملات صورت گرفته با دانشگاه، طراحی ساخت ۲۴ شهرک الگو به پایان رسیده است.

به گزارش ساختمان آنلاین، در این شهرک‌ها تمامی هفت سرانه شهری تامین می‌شود؛ به علاوه در ساخت و طراحی شهرک‌های الگو از معماری ایرانی-اسلامی نیز بهره برده‌ایم. در ساخت این شهرک‌ها در تلاشیم از ظرفیت‌های بومی به بهترین نحو استفاده کنیم.

و اما هدایت مدیر عامل سازمان نوسازی شهر تهران می گوید شهرک اکباتان تهران که حدود نیم قرن پیش ساخته شده را می توان تولید مسکن با رویکرد محله ای دانست که تا به امروز نیز مورد استقبال مصرف کنندگان قراردارد و در این دوره مدیریت شهری نیز با طراحی های انجام شده و ایجاد خدمات مناسب سکونت امروزی در صدد هستیم محلات الگو را تهران توسعه دهیم تا حتی الامکان نیازهای شهروندان بدون جابجایی های شهری به صورت متمرکز برطرف شود که این اقدام علاوه بر کاهش بار ترافیکی موجب بهبود بسیاری از شاخص‌های زندگی می شود.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا