اجتماعی

بازدید مسئولان قضایی استان آذربایجان غربی از مناطق زلزله‌زده شهرستان خوی

مرکز رسانه قوه قضائیه - ناصر عتباتی رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی در رابطه با اقدامات دادگستری استان در جهت کمک به زلزله زدگان شهرستان خوی اظهار کرد: از صبح امروز به همراه مسئولان قضایی استان به مسائل مربوط به زلزله زدگان شهرستان خوی و بخش فیرورق رسیدگی شد و از مناطق زلزله زده بازدید به عمل آمد و دستوراتی در جهت حل مشکلات مردم منطقه صادر شد.

به گزارش ساختمان آنلاین، وی افزود: صبح امروز به منظور ساماندهی و نظم بخشی به ارائه خدمات امدادی در اتاق مدیریت بحران هلال احمر جلسه‌ای با مدیرعامل هلال احمر استان برگزار شد.

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی بیان کرد: در بازدیدهایی که از مناطق زلزله‌زده انجام شد مردم به نسبت به کم بودن ارزیاب‌های خسارت بنیاد مسکن ناراحت بودند که دستور داده شد ارزیاب‌های خسارت در مناطق زلزله‌زده حضور دائم داشته باشند.

عتباتی بیان کرد: با توجه به آسیب منازل مسکونی در زلزله، کمپ‌هایی برای اسکان زلزله‌زدگان احداث شده است اما مردم برای ترک منازل و حفظ اموالشان دغدغه داشتند که برای رفع این نگرانی مردم، نیروهایی از شهرستان های اطراف از سپاه، بسیج و گشت‌های رضویون برای تامین امنیت منازل مردم به مناطق زلزله‌زده اعزام شدند.

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی تصریح کرد: با توجه به اینکه ساختمان‌های دادگستری بخش فیرورق و شهرستان خوی در زلزله آسیب دیده و به تأیید سازمان نظام مهندسی ناایمن هستند، برنامه‌های فوق‌العاده‌ای برای ارائه خدمات قضایی به مراجعان در نظر گرفتیم.

وی افزود: همچنین دستور اعطای مرخصی به ۳۱۸ نفر از زندانیان زندان خوی و اردوگاه زارعان صادر شد تا مددجویان در کنار خانواده‌های خود باشند.

رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی گفت: در این بازدید کمک‌هایی که توسط دادگستری استان تهیه شده بود نیز بین زلزله‌زدگان توزیع شد.

بر اساس این گزارش، صبح امروز مسئولان قضایی استان آذربایجان غربی از مناطق زلزله‌زده شهرستان خوی و بخش فیرورق بازدید کردند.

رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی با حضور در انبارهای سازمان جمع آوری اموال تملیکی از این انبارها بازدید و دستور ارسال مایحتاج زلزله‌زدگان که در این انبارها و سایر انبارهای سازمان در مرکز استان وجود داشت را صادر کرد.

به گفته رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی برابر هماهنگی به عمل آمده مقدار ده تن البسه گرم از سازمان جمع آوری اموال تملیکی تهران و پنج هزار تخته پتو از تبریز و سه تن مواد غذایی از ارومیه به شهرستان خوی ارسال می‌شود.

همچنین رئیس کل دادگستری استان نظارت بر توزیع صحیح و منصفانه و عادلانه اقلام را در بین همه مردم به تناسب خسارت‌های وارده به خانوارها مورد تاکید قرار داد و از مسولین حوزه‌های قضائی خوی و فیرورق نظارت میدانی به تمام امور زلزله زدگان را خواستار شد.

شایان ذکر است، بیشترین درخواست مردم تحویل چادر بود که عتباتی دستور داد با رعایت شرایط زلزله دیدگان و تناسب خسارات و نظارت دادستانی توزیع چادر به نحو شایسته مدیریت شود.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا