اجتماعی

پای تحقق شهرداری غیر حضوری ایستاده‌ایم

رییس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای اسلامی شهر تهران گفت: تحقق شهرداری غیر حضوری نتیجه هوشمند سازی و شفافیت است و ما مصمم هستیم که الکترونیکی شدن فرایند ها و بارگذاری آنها در سامانه شفافیت به سرعت صورت پذیرد.

به گزارش ساختمان آنلاین، چهارمین جلسه کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای اسلامی شهر تهران با حضور احمد صادقی رییس این کمیته، رنجبر رییس سازمان حراست، الفت پور رییس مرکز نوسازی و تحول اداری و جهانی رییس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران در راستای توسعه شفافیت در شهرداری تهران برگزار شد.

احمد صادقی در این جلسه گفت: هوشمند سازی و شفافیت از مهمترین و برجسته ترین برنامه های شورای ششم بوده و حتی در برنامه های ارایه شده از سوی شهردار منتخب شورا نیز در اولویت قرار داشت، لذا پیگیری این امور هدف ما بوده و به طور جد برای تحقق آن تلاش می کنیم.

وی افزود: خوشبختانه تا امروز مدیریت شهری مسیر روشنی را در تحقق امر شفافیت طی کرده و به مرور شاهد هستیم مواردی که باید در سامانه شفافیت به روز شود و یا راه اندازی شود یکی یکی در حال اجرا است. البته هنوز تا رسیدن به سر منزل مقصود و مواردی که باید در سامانه شفافیت بارگزاری شود فاصله است اما مدیریت شهری در این دوره نسبت به این موضوع بی تفاوت نیست و می بنیم که داده ها به مرور در حال بارگزاری هستند و به زودی گزارش این امور و برنامه زمانبندی اقدامات بعدی به شهروندان ارائه خواهد شد.

صادقی با بیان اینکه تحقق شهرداری غیر حضوری ثمره هوشمند سازی و شفافیت است گفت: مبارزه با فساد، حذف امضاهای طلایی، رانت زدایی در امور، کاهش ترددهای غیرضرور، افزایش رضایت شهروندی، تسهیل و تسریع در کار مردم و آگاهی شهروندان از حقوق خود بزرگترین دستاوردهای شهرداری غیر حضوری است و ما امیدواریم با تسریع این فرایند ها و تحقق شهرداری غیر حضوری عیدی خوبی به شهروندان فهیم و قدر شناس پایتخت بدهیم.

صادقی ادامه داد: فایده این جلسات علاوه بر پیگیری امور و نظارت بر حسن اجرای اقدامات، شناسایی گره های بزرگی است که مانع از تحقق هوشمند سازی می شود. بدون شک تحقق شهرداری غیر حضوری منافع مافیای فساد را به خطر می اندازد و لذا یکی از گره های بزرگ و موانع همین مافیا هستند که سبب کند شدن روند هوشمند سازی می شوند. این گره ها و چالش ها باید شناسایی شود و بدون اغماض با هر کسی که هم راستا با منافع شهر و شهروندان نیست باید برخورد شود.

صادقی در ادامه با اشاره به نقش سازمان فاوا (فناوری اطلاعات و ارتباطات) شهرداری گفت: خوشبختانه با حضور مدیر جدید این سازمان شاهد ثبات در این عرصه هستیم و امیدواریم با ثبات در این سازمان روند اجرای هوشمند سازی تسریع شود. می دانید که سازمان فاوا نقش پر رنگی در فرایند های امروز مدیریت شهری دارد و لذا با ثبات مدیریت در این سازمان است که می توان شاهد به سرانجام رسیدن بسیاری از مقاصد در عرصه الکترونیکی شدن اقدامات باشیم.

صادقی در پایان گفت: شهرداری تهران ظرفیت های بزرگی دارد و قطعا منابع هم کم نداریم اما خواست و اراده مصمم نیاز است که در طول مسیر نایستیم و یا منحرف نشویم. برای تحقق شهرداری غیر حضوری همه مصمم ایستاده ایم چرا که نتیجه آن آسایش شهر و شهروندان خواهد بود.

لازم به ذکر است در این جلسه رییس سازمان بازرسی و مدیر کل تدوین مقررات و هماهنگی امور شوراها و نهادها که جزو افرادی هستند که نقش بسزایی در شفافیت، الکترونیکی شدن فرایند ها و اجرای مصوبات مربوطه دارند، حضور نداشتند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا