اجتماعی

آیین‌نامه استفاده شهرداری‌ها از انواع ابزارهای تامین مالی تصویب شد

مديركل اقتصادی، سرمايه گذاری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از تصويب آئين نامه استفاده شهرداری ها و دهیاری ها از انواع ابزارهای تأمین مالی در هيئت محترم وزيران خبر داد.

به گزارش ساختمان آنلاین،  محمدرضا بیضاوی، مديركل اقتصادی سرمايه گذاری سازمان با اعلام خبر فوق افزود: با ابلاغ قانون درآمد پايدار و هزينه شهرداری‌ها و دهياری‌ها و تكاليف مقرر در آن، وزارت كشور مكلف به تدوين آئين نامه مالي ماده 1 قانون درآمد پايدار بود كه با تشكيل جلسات متعدد در سازمان شهردرايها ودهيارهای كشور و با حضور صاحب نظران حوزه سرمايه گذاری و مشاركت و دريافت نظرات شهرداری‌های كشور، با محوريت دفتر اقتصادی، سرمايه‌گذاری سازمان شهرداری‌ها و دهياری‌ها، آئین‌نامه مالي مذكور تدوين گرديد كه مورخ ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ توسط مقام عالی وزارت برای تصويب هيئت وزيران ارسال شد.

محمدرضا بيضاوی افزود: پس از بررسي آئین‌نامه مالي مذكور در چندين جلسه تخصصی، فرعی و اصلی كميسيون اقتصاد دولت با حضور تمامي دستگاهها و وزارتخانه های مرتبط، نهايتا در تاريخ 10 اسفند ماه سال 1401، آئین‌نامه ماده 1 قانون درآمد پايدار به تصويب هيئت محترم وزيران رسيد كه اين آئين نامه، اولين مستند قانوني در حوزه سرمايه گذاری و مشاركت براي شهرداری‌ها و دهياری‌ها مي‌باشد كه به تمامی منابع تامين مالی و شيوه های سرمايه گذاري و مشاركت و نحوه اخذ تضامين و… اشاره شده است.

شايان ذكر است پيش از اين، شهرداری‌ها براساس شيوه نامه سرمايه گذاری شهرداريها ابلاغی سالهای 1391 و 1399 عمل مي نمودند كه به منظور الزام آور بودن آن، نيازمند تصويب شيوه نامه در شورای اسلامي شهرها بود و با تصويب آئين نامه مالی ماده 1 قانون درآمد پايدار، شهرداری‌ها و دهياری‌ها مي بايست بر مبنای آن نسبت به سرمايه‌گذاری و مشاركت اقدام نمايند و امكان استفاده از انواع روشهای تامين منابع مالی نيز در آئين نامه فراهم شده است.

مديركل اقتصادی، سرمايه گذاری سازمان شهردرايها و دهيارهای كشور از تلاش تمامي كسانی كه در تدوين اين آئين نامه نقش ايفا نمودند تشكر و قدرداني نمودو ابراز اميدواری كرد اجرای اين آئين نامه، سبب توسعه مشاركت بخش خصوصی با شهرداری‌ها و دهياری‌ها و تامين منابع مالي جديد در جهت خدمت رسانی بهتر به شهروندان گردد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا