اجتماعی

مرور نوستالژیک شعارهای انقلاب در خیابان‌های پایتخت

رضا صیادی از نصب یک هزار قطعه پارچه‌نویسی‌های نوستالژیک مربوط به شعارهای دوران انقلاب در سال ۵۷ همزمان با ایام دهه فجر در خیابان‌های پایتخت خبر داد.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از اداره ارتباطات و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران؛ رضا صیادی مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران در جریان بازدید از رویداد هنری “کاتبان روایت انقلاب” با بیان اینکه فرآیند خطاطی و پارچه‌نویسی ویژه ایام دهه فجر در خانه اتحادیه در حال انجام است، اظهار داشت: پارچه‌نویسی یکی از رویدادهای دوران انقلاب اسلامی بویژه ایام مربوط به بهمن ماه سال 1357 است و در واقع هموطنان خاطرات نوستالژیکی از پارچه‌نویسی در آن زمان به واسطه پیروزی انقلاب اسلامی و شعارهای مربوط به آن زمان دارند.

رضا صیادی با اشاره به اینکه با بروز و ظهور تکنولوژی رفته رفته خطاطی و هنر پارچه نویسی به فراموشی سپرده شد، ادامه داد؛ بر همین اساس همکاران ما در معاونت فرهنگی سازمان زیباسازی همزمان با دهه فجر امسال، برنامه‌ای را تحت عنوان «کاتبان روایت انقلاب» در دستور کار خود قرار دادند.
مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران در تشریح این رویداد به شناسایی و حضور 50 نفر از هنرمندان، کاتبان، خوشنویسان و خطاطان در محل خانه اتحادیه و اقدام به پارچه‌نویسی های مربوط به دهه فجر اشاره کرد.

صیادی با بیان اینکه هزار پارچه برای دهه فجر با شعارهای مربوط به انقلاب آماده شده است، گفت: این پارچه‌ها در محور مسیر راهپیمایی از میدان امام حسین تا میدان آزادی نصب خواهد شد البته بخش دیگری از این پارچه‌ها در 22 منطقه از تهران در اختیار مساجد قرار خواهد گرفت تا در معابر و خیابان‌های فرعی این مناطق نیز نصب شود.

مدیر عامل سازمان زیباسازی شهر تهران همچنین درخصوص دیگر برنامه‌های تدارک دیده شده توسط این سازمان در ایام دهه فجر امسال گفت: یکی از اتفاقات مهم اجرای پویش «باهم» ساختیم است که به مرور خاطرات شیرین و بعضاً تلخ چهل و چهارسال پس از انقلاب پرداخته است و نصب المان‌های حجمی مربوط به تلویزیون و رادیوی انقلاب و همچنین دوربین خاطره در میادین و خیابان‌های سطح شهر حال و هوای پایتخت را به سمت دهه فجر و انقلاب متمایل خواهد کرد.

رضا صیادی در خصوص زمان نصب پارچه‌نویسی‌های مربوط به دهه فجر گفت: از امشب به تدریج این پارچه‌ها در مسیرهای اشاره شده نصب خواهد شد.

گفتنی است؛ فرایند خطاطی و پارچه نویسی شعارهای انقلاب در قالب رویداد “کاتبان روایت انقلاب” از سه شنبه یازدهم بهمن ماه و همزمان با شروع چهل و چهارمین بهار انقلاب در خانه تاریخی اتحادیه در حال برگزاری است و تا پنج شنبه سیزدهم بهمن ماه ادامه خواهد داشت.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا