اجتماعی

بهترین راه ارتقا سلامت اداری جلوگیری از بروز تخلف است

به گزارش ساختمان آنلاین، احمد صادقی در یکصد و شانزدهمین جلسه شورا و در واکنش به گزارش داوود گودرزی رییس سازمان بازرسی شهرداری تهران در خصوص اقدامات انجام شده در زمینه ارتقای سلامت اداری گفت: پیشنهاد می دهم گزارش های سازمان بازرسی سه ماه به سه ماه در صحن شورا قرایت شود تا هم این حجم از داده ها بی پاسخ نماند و هم زحمات سازمان بازرسی نادیده گرفته نشود.
وی در ادامه خطاب به رییس سازمان بازرسی گفت: ما یک کارگروه رفع تعارض و شفافیت داریم که حراست کارش را انجام می دهد و نیز  کمیته نظارت و برنامه ریزی به ریاست معاون برنامه ریزی که اینها ذیل ستاد ارتقا سلامت اداری هستند اما در راستای منطق سه گانه ای که اقای گودرزی بیان کردند هنوز خیلی از موارد شفافیت محقق نشده و از ۷۱ مورد تنها ۳۱ مورد بارگزاری شده و از این ۳۱ مورد هم تنها ۱۶،۱۷ مورد بروزرسانی شده است. جالب آنکه از زمان ارایه گزارش بنده در خصوص سامانه شفافیت تنها یک مورد مربوط به ماموریت های خارج از کشور بروز رسانی شده و مابقی هنوز اقدامی در راستای بروز رسانی آن انجام نشده است.
صادقی با بیان اینکه مصوبات در زمینه شفافیت تنها روی کاغذ است و لذا گزارش های بازرسی نیازمند بازنگری است گفت : بهترین روش ارتقا سلامت اداری جلوگیری از بروز تخلفات است نه برخورد با ان البته برخورد با تخلفات هم در جای خود لازم است.
وی همچنین افزود: از مهمترین بحث ها برای جلوگیری از فساد و تخلف قطع ارتباط مستقیم کارکنان و مراجعه کنندگان است که این مهم با تحقق هوشمند سازی میسر می شود.
به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا