اجتماعی

رانندگان منضبط پایتخت تشویق شوند

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در مراسم تکریم و معارفه مدیرعامل شرکت کنترل ترافیک با تأکید بر ارتقاء و بهبود توانمندی‌های این شرکت و به‌‌روزرسانی سیستم‌های هوشمند، خواستار تهیه و تدوین راهکارهای اجرایی و عملیاتی برای تشویق رانندگان منضبط پایتخت شد.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران؛ جلال بهرامی ضمن تقدیر از زحمات پوریا علی‌مردانی در شرکت کنترل ترافیک تهران، عملکرد شایسته او در این شرکت را باعث امیدواری به موفقیت وی در سازمان پایانه‌ها که با حمل و نقل ترکیبی سروکار دارد، دانست، ضمن اینکه به مسعود طبیبی که تجارب و سوابق درخشانی در امور مرتبط با تکالیف و وظایف کنترل و نظارت بر ترافیک دارد نیز خوش‌آمد گفته و برای او آرزوی موفقیت کرد.

وی با طرح این پرسش که آیا علم باید در خدمت مردم باشد یا مردم در خدمت علم؟ گفت: وقتی یک فرمول اقتصادی طرح می‌شود، قرار نیست مردم در خدمت آن باشند و خودشان را با آن تطبیق دهند بلکه آن فرمول باید در خدمت مردم باشد و از مسائل و مشکلات مردم گره‌گشایی کند.

بهرامی افزود: در حوزه حمل و نقل به‌ صورت سنتی ایستگاه‌هایی تعبیه شده و به شهروندان می‌گوییم که برای استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی حتماً باید خودشان را به این ایستگاه‌ها برسانند در صورتی که امروزه با یک مطالعه و بررسی ساده و بر اساس داده‌های دریافتی از سیستم‌های هوشمند، می‌توان کاری کرد که بر اساس میزان تقاضای سفر، اتوبوس، مینی‌بوس یا تاکسی به محل ازدحام مسافران، اعزام و نسبت به انتقال آن‌ها اقدام کند.

بهرامی اظهار کرد: یکی از اولویت‌های اصلی در حوزه حمل و نقل عمومی، ارتقاء و تقویت سیستم‌های هوشمند و هوشمندسازی امکانات و تجهیزات است و بسیاری از کارهایی را که پیش از این نیروی انسانی و اپراتورها انجام می‌دادند، امروزه دوربین‌های کنترل ترافیک به بهترین وجه و با کمترین هزینه، انجام می‌دهند و از این رو، ضرورت دارد شرکت کنترل ترافیک نسبت به تقویت و به‌روزرسانی زیرساخت‌های هوشمند خود به صورت جدی اقدام کند.

وی تصریح کرد: دوربین‌های کنترل ترافیک، علاوه بر ثبت وقایع و تخلفات یا نشان دادن وضعیت ترافیک، می‌توانند بر اساس داده‌هایی که ثبت و ذخیره می‌کنند، مدیران شهری را در تجزیه و تحلیل و مدیریت ترافیک یاری کنند و از این منظر، یکی از مهم‌ترین و مؤثرترین شرکت‌های دانش‌محور و تخصصی نه تنها در تهران بلکه در کشور، شرکت کنترل ترافیک است که همواره پیشتاز و پیشرو بوده اما در سال‌های اخیر از نظر علمی و تأمین تجهیزات هوشمند و به‌روز، دچار کمبود شده است که امیدواریم با حمایت‌های مدیریت شهری، جایگاه واقعی و حرفه‌ای خود را به‌دست بیاورد.

بهرامی با اعلام اینکه یکی از مسائل و مشکلاتی که شرکت کنترل ترافیک با آن روبه‌روست، مشغول شدن به خرده‌کاری‌ها و کارهایی مثل تنظیم و نگهداری چراغ‌های چشمک‌زن است، تأکید کرد: این در صورتی است که نقش و وظیفه اصلی این شرکت، حرکت در زمینه تولید علم و هوشمندسازی سامانه‌ها و به‌کارگیری سیستم‌های هوشمند در مدیریت حمل و نقل و ترافیک پایتخت است.

معاون شهردار تهران با تأکید بر اینکه در سال‌های اخیر، شرکت کنترل ترافیک از نقش و جایگاه اصلی خود دور مانده و تولید علم در حوزه ترافیک و بهره‌مندی از زیرساخت‌های هوشمند و به‌روز، متوقف یا کُند شده است، خاطرنشان کرد: در نتیجه، امروز با انبوهی از تجهیزات فرسوده، ناکارآمد و بلااستفاده روبه‌رو شده‌ایم، ضمن اینکه برخی اقدامات و تصمیمات سلبی و نادرست در گذشته، باعث عقب‌ افتادن این شرکت از مسیر پیشرفت شده است که این عقب‌ماندگی‌ها نیز باید در دوره جدید مدیریت شهری جبران شود.

گفتنی است، در این مراسم پوریا علی‌مردانی، مدیرعامل سابق شرکت کنترل ترافیک تهران به تشریح اقدامات خود در طول یک‌ سال گذشته در این شرکت پرداخت و مسعود طبیبی، سرپرست جدید شرکت کنترل ترافیک نیز دیدگاه‌های خود را در خصوص اداره و مدیریت این شرکت بیان کرد و در پایان مراسم، معاون شهردار تهران با اعطای لوح سپاس از زحمات علی‌مردانی، تقدیر و حکم انتصاب طبیبی را به وی اعطاء کرد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا