اجتماعی

ضرورت بهره‌گیری از ظرفیت سرای محلات برای ارائه خدمات مشاوره‌ای و آموزشی به دانش‌آموزان

به گزارش ساختمان آنلاین:   شمس‌احسان گفت: صحبت از دانش‌آموزان، کلاس درس و مدرسه همواره مایه‌ی مباهات است، زیرا که بر نیمکت‌های همین کلاس‌های درس کسانی نشسته‌ بوده‌اند که امروزه نامشان باعث افتخار ایران و ایرانی است؛ باور داریم که ترقی و پیشرفت از مسیر کلاس‌های درس و مدارس حاصل می‌شود و معتقدیم که جامعه‌ای که در پی پیشرفت باشد، باید نظام آموزشی پویا، کارآمد و علمی و دانش‌آموزانی فعال، پرسشگر و اجتماعی داشته باشد.

رئیس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: آنچه امروز به آن نیازمندیم این است که مدارس بعنوان نهادهای اجتماعی، به مکانی برای پرورش مهارت‌های شناختی و اجتماعی دانش‎آموزان تبدیل شود و زمینه‌ی مصونیت آنان را از آسیب‌های اجتماعی فراهم سازند؛ زیرا این دانش‌آموزان هستند که آینده‌سازان مملکت اند و باید تمام تلاش‌ها بر آن استوار باشد که کودکی و نوجوانیِ سالم، بانشاط، غنی و پرباری برای آنان فراهم شود.

وی اضافه کرد: تمایل داریم که دانش‌آموزان نقطه‌نظرات خود را به گوش ما برسانند و از پیشنهادات سازنده‌ی آنان در مدیریت شهری استفاده کنیم. اما میمنت شروع سال تحصیلی با حضور معلمان و کادر اجرایی و آموزشی مدارس، مضاعف می‌شود. به خود می‌بالیم که کودکان و نوجوانان ایرانی در دامان معلمانی دغدغه‌مند، هوشیار و دلسوز رشد خواهندکرد. انسان‌های شریفی که از هیچ تلاشی برای دانش‌اندوزی و مهارت‌افزایی دانش‌آموزان مضائقه نخواهندکرد و والدین با فراخ بال و اطمینان خاطر، فرندانشان را روانه مدارس می‌کنند.

شمس‌احسان خاطرنشان کرد: کمیته‌ اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران بر آن است که حلقه‌ی اتصال نظام آموزشی و زیرساخت‌های شهرداری تهران را قوی‌تر ساخته و این ظرفیت‌های را در اختیار دانش‌آموزان و معلمان قرار دهد، از این رو مدارس می‌توانند با مراجعه به مراکز فرآموز موجود در مناطق 22گانه از امکانات آموزشی و تفریحی موجود در آن استفاده کنند؛ امکانی که هم سبب ارتقای مهارت‌های روانی و اجتماعی دانش‌آموزان خواهدشد و هم آموزش‌های شهروندی را شیوه‌های جذابی به آنان ارائه خواهدداد.

رئیس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران گفت:  سراهای محله می‌توانند ظرفیت‌های مطلوب خود را با مدارس شریک شده و خدمات مشاوره و آموزشی رایگان یا ارزانی را به آنان ارائه دهد. در واقع ساختارهای محلی قابل توجهی در محلات و مناطق وجود دارند که می‌توانند به بازوی حمایتی و مراقبتی برای مدارس تبدیل شوند. از سوی شهرداری تهران به سبب ماموریت‌های خود، به سازمان‌های مردم نهاد و خیریه‌های متعددی دسترسی دارد که می‌توانند در امر تهیه‌ی مایحتاج آموزشی و تامین هزینه‌ی تحصیل دانش‌آموزان کم‌برخوردار ورود کنند.

وی افزود: ما برآنیم که دانش‌آموزان و معلمان را در فرایند مدیریت شهری دخیل و از ایده‌ها و ابتکارات آنان نهایت استفاده را بکنیم و از سوی دیگر ارتباط بین ظرفیت‌های شهرداری را با مدارس بیش‌ازپیش برقرار سازیم؛ مجدداً شروع سال تحصیلی را به همه‌ی دانش‌آموزان، معلمان و کادر اجرایی مدارس تبریک گفته و آرزو می‌کنیم که سالی پربار و سرشار از تجربه‌های لذتبخش داشته باشید.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا