اجتماعی

پیرهادی: حفظ درختان مجموعه‌های دولتی و غیر دولتی، وظیفه قانونی آنها است

به گزارش ساختمان آنلاین: مهدی پیرهادی  رئیس کمیسیون سلامت محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران نیز در دیدار شهردار و اعضای شورای شهر با رئیس دیوان عدالت اداری، با بیان اینکه طولانی بودن زمان رسیدگی به برخی پرونده‌ها و زمان بر بودن آنها آفت‌هایی برای شهر تهران دارد ، گفت: ممکن است این پرونده ها مربوط به برخی ساختمان های ناایمن و یا مربوط به پرونده ساخت و سازی که به منظر شهری آسیب میرساند باشد که رسیدگی به آن ها نیازمند توجه ویژه است.
وی ادامه داد: در برخی موارد نیز برای برخی پرونده‌ها حکم موقت دریافت میکنند که خطراتی را برای عامه مردم ایجاد می کنید.
پیرهادی با بیان اینکه از دستگاه‌های دولتی و عمومی توقع بیشتری برای حفظ و گسترش فضای سبز داریم، گفت: برای مثال خشک شدن درختان در برخی نهادها، در سال‌های گذشته ایجاد شده اما در این دوره مدیریت شهری بر حفظ درختان حساسیت ویژه ای دارد.
رئیس کمیسیون سلامت محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: در مجموعه باشگاه انقلاب، دادگاه رای به عمدی نبودن خشک شدن درختان دارد اما موضوع ما عمدی یا غیر عمدی بودن آن نیست، بلکه طبق قانون حفظ درختان وظیفه مجموعه ها و نهادها است.
و هر گونه اقدامی در این خصوص باید با مجوز شهرداری صورت بپذیرد.
عضو شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد؛ همه مجموعه های نظامی، انتظامی و نهادهای دولتی و غیر دولتی موظف به حفظ درختان هستند.
به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا