اجتماعی

افزایش ساعت کاری مراکز تعویض پلاک از 15 اسفند

معاون اجرایی پلیس راهور فراجا اعلام کرد: به دلیل افزایش درخواست های نقل و انتقال وسایل نقلیه و به منظور تسهیل ارائه خدمات به هموطنان عزیز، از 15 اسفند ساعت کاری مراکز تعویض پلاک 2 ساعت افزایش خواهد یافت.

به گزارش ساختمان آنلاین، سردار حسین رمضانی گفت: با بیان اینکه برابر قانون بودجه 1401 پلیس راهور مکلف است کلیه خدمات شماره گذاری، به استثنای بازدید و تایید اصالت خودرو و همچنین فک و نصب پلاک رابه صورت غیر حضوری به مردم ارائه دهد، افزود: براساس تکلیف قانونی، هم اکنون تمام فرآیندهای نقل و انتقال شامل نوبت دهی، پرداخت خلافی، احراز هویت و همچنین احراز محل سکونت به صورت اینترنتی انجام می شود که افزایش رضایتمندی هموطنان عزیز را نیز فراهم آورده است.
وی تاکید کرد: حتماً در سال 1402 نیز فرآیندهای جدید به لحاظ زیر ساختی و… کیفی سازی و ارتقاء خواهد یافت تا هموطنان عزیز به سهولت بتوانند خدمات پلیس راهور را دریافت نمایند.

*افزایش ساعات کاری مراکز تعویض پلاک از 15 اسفند*

معاون اجرایی پلیس راهور فراجا در ادامه ازافزایش ساعت کاری مراکز تعویض پلاک خبرداد و تصریح کرد: با توجه به افزایش درخواست های نقل و انتقال وسایل نقلیه در اسفند سال جاری و به منظور تسهیل ارائه خدمات به هموطنان عزیز، از روز دوشنبه 15 اسفند سال جاری، ساعت کاری مراکز تعویض پلاک 2 ساعت افزایش یافته و تا ساعت 1600 فعال خواهند بود.
وی توصیه کرد: لازم است هموطنان عزیز به منظور رعایت دستورالعمل های بهداشتی و جلوگیری از شلوغی و ازدحام جمعیت در مراکز تعویض پلاک، حتماً رأس ساعتی که نوبت دریافت کرده اند در مراکز حاضر شوند و متعاملین نیز از آوردن همراهان اضافی به مراکز خودداری نمایند.

سردار رمضانی در ادامه با توصیه به جلوگیری از شلوغی در مراکز تعویض پلاک، بیان داشت: آن دسته از هموطنان عزیزی که وکالت نامه های آنان برای فروردین ماه نیز دارای اعتبار می باشد، می توانند به منظور جلوگیری از شلوغی مراکز، انجام فرایند تعویض پلاک خود را به فروردین ماه سال جدید موکول نمایند.

*استفاده از پهبادها در سفرهای نوروزی*

معاون اجرایی پلیس راهور فراجا با اشاره به استفاده از پهبادها در سفرهای نوروزی بیان کرد: پلیس راهور برای مدیریت و کنترل ترافیک در طرح نوروزی، حتماً از توان و تجهیزات پهبادی استفاده خواهد نمود تا شاهد تسهیل در تردد ها باشیم.

وی افزود: در طرح نوروز 1402 از پهبادهای عمود پرواز و پهبادهایی که بامدت زمان طولانی پرواز می کنند را برای مدیریت ترافیک استفاده خواهیم کرد.

*ارائه 72 میلیون خدمت در سال جاری*

سردار رمضانی با اشاره به آمار ارائه خدمات پلیس راهور در سال جاری اذعان داشت: در طول یازده ماه سال جاری، بیش از 72 میلیون خدمت توسط پلیس راهور فراجا به هموطنان عزیز ارائه شده است.
وی تصریح کرد: خدمات ارائه شده به مردم عزیز، اغلب در حوزه های شماره گذاری، گواهینامه رانندگی، اجرائیات، تصادفات، توقیف و ترخیص وسایل نقلیه بوده است.

*توصیه های مهم معاون اجرایی پلیس راهور در خصوص سفرهای نوروزی*

سردار رمضانی با اشاره به کنترل معاینه فنی خودروها توسط دوربین ها، گفت: باتوجه به اینکه دوربین های برون شهری جاده ای نیز خودروهای فاقد معاینه فنی را تشخیص و جریمه می کنند، لذا هموطنان عزیز قبل از مسافرت نوروزی برای تمدید معاینه فنی خودرو اقدام کنند تا با شرایط ایمن تر و مطمئن تری با خودروی خود سفر کنند.
وی ادامه داد: رانندگان عزیز، قبل از سفرهای نوروزی حتما تاریخ انقضای گواهینامه خود را بررسی کنند و چنانچه نیاز به تمدید بود هرچه سریعتر نسبت به تعویض و تمدید اعتبارگواهینامه رانندگی خود اقدام نمایند.

معاون اجرایی پلیس راهور فراجا در پایان به صاحبان و رانندگان وسایل نقلیه توصیه کرد: با توجه به اینکه یکی از مشکلات اساسی در مسافرت ها، توقیف وسایل نقلیه ناشی از تخلفات و جرایم بالا برابر قانون می باشد، لذا هموطنان عزیز نسبت به استعلام و تسویه حساب تخلفات وسایل نقلیه خود اقدام کنند تا در تعطیلات نوروز، این موضوع باعث ایجاد مشکل نگردد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا