اجتماعی

 نمایشگاه “زنان و تولید ملی” در بوستان گفتگو برگزار می‌شود

مدیرکل زنان و خانواده شهرداری تهران گفت: امسال نمایشگاه زنان و تولید ملی به صورت غیر متمرکز برگزار می‌شود؛ به گونه‌ای که طی هماهنگی با مترو در ۱۰ ایستگاه در سطح شهر محصولات ۱۴۴۰ نفر به فروش می‌رسد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ساختمان آنلاین، مریم اردبیلی ظهر  امروز در نشست خبری که به مناسبت برگزاری هجدهمین نمایشگاه زنان و تولید ملی در تهران، برگزار شد، گفت: بعد از چند سال رکود به علت شیوع بیماری کرونا نمایشگاه زنان و تولید ملی در اسفند برگزار می‌شود و زنان سرپرست خانوار می‌توانند محصولات تولید شده و دست‌آفریده‌های خود را در معرض فروش قرار دهند.

مدیرکل زنان و خانواده شهرداری تهران با بیان این‌که نمایشگاه زنان و تولید ملی از ۱۱ تا ۲۲ اسفند در بوستان گفتگو برگزار می‌شود، افزود: ۲۶۰۰ زن سرپرست خانوار ۱۱۶ کسب و کار خود را در این نمایشگاه عرضه می‌کنند که پوشاک موضوع محوری نمایشگاه است و کالاهایی همچون چرم، کالای حجاب، صنایع دستی و غیره نیز در معرض فروش قرار دارند.

اردبیلی با بیان این‌که در ایستگاه‌های تجریش، قائم، شادمان، شریعتی، آزادی، سرسبز، میدان ولیعصر، شهرری و پارک قیطریه این نمایشگاه‌ها برگزار می‌شود، تصریح کرد: این نمایشگاه در ۲۶۳ غرفه در مترو برگزار می‌شود.

مدیرکل زنان و خانواده شهرداری تهران با تأکید بر اینکه اولویت اول ما ایجاد عاملیت برای زنان و خانواده هاست، اظهارکرد: «تهران خانواده»، «تهران شهر»، «هزار امید» و «کار تو خونمونه» را دنبال می کنیم به طوری که در برندهای نوآورانه اجرای پایلوت را تجربه کرده اما آمادگی گسترش کار را داریم.

وی با بیان این‌که این زنان در هشتاد و یک مرکز کارآفرینی کوثر که ظرفیت ۱۴۳۰ نفر را دارند فعال هستند، افزود:در مراکز کوثر به طور مستقیم برای ۱۴۵۰ زن سرپرست خانوار ظرفیت اشتغال ایجاد شده است، و ۱۷۴ زن زندانی رأی باز نیز در قالب فضاهای مشاوره و مددکاری قرار گرفتند به طوریکه که ۷۰ نفر آنان در مراکز کوثر مشغول به کار هستند و حتی شماری از آنان بعد از آزادی هم در مراکز ما فعال بودند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا