اجتماعی

تاکید رهبر چین بر ایجاد سریع الگوی جدید توسعه

بر اساس برداشت های مهم از اظهارات رهبران عالی چین در روز سه شنبه، این کشور تلاش‌ها برای ایستادن روی پای خود در زمینه علم و فناوری و رفع مسئله وابستگی به خارج در این حوزه را، افزایش خواهد داد؛ اقدامی که بخشی از تلاش برای تبدیل شدن چین به یک پیشرو جهانی در زمینه‌های کلیدی فناوری است.

به گزارش ساختمان آنلاین، به نقل از شی جین پینگ، دبیر کل کمیته مرکزی حزب کمونیست چین، بعد از ظهر سه شنبه در جریان شرکت در دومین جلسه مطالعاتی دفتر سیاسی بیستمین کمیته مرکزی حزب کمونیست چین، بر تلاش برای تسریع در ایجاد الگوی جدید توسعه و تقویت امنیت و ابتکار توسعه تاکید کرد.

ناظران حوزه صنعت با اشاره به تلاش های آمریکا برای ایجاد شکاف در حوزه فناوری با چین، بر این باورند که با برنامه ریزی چین برای تسریع در ایجاد یک الگوی جدید توسعه، خودکفایی فناوری و زنجیره های تامین رقابتی و در عین حال ایمن اهمیت بیشتری پیدا خواهد کرد.

آنها خاطرنشان می کنند که علاوه بر پشتوانه سیاستی مستمر، انتظار می رود کارآفرینی نقش مهم تری در حصول اطمینان از اینکه نوآوری های داخلی در جایگاه پیشران قرار دارند، ایفا کند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا