اجتماعی

انعقاد قرارداد برگزاری دوره آموزشی مهندسی ایمنی آتش در تونل‌ها

قرارداد برگزاری دوره آموزشی مهندسی ایمنی آتش در تونل ها فی مابین سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران و دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی امضا شد.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از پایگاه خبری 125، قرارداد برگزاری دوره آموزشی مهندسی ایمنی آتش در تونل ها با هدف همکاری هر چه بیشتر و استفاده از تجربیات دانشگاهی فی مابین سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران و دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، با حضور مهندس قدرت اله محمدی مدیر عامل سازمان آتش نشانی تهران، کامران عبدولی معاون حفاظت و پیشگیری از حریق، پیمان نیکبخت معاون آموزش و تربیت بدنی این سازمان به نمایندگی از سازمان آتش نشانی تهران و دکتر صیدی معاون مالی اداری دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، دکتر حاجی حسین لو رییس دانشکده مهندسی عمران، دکتر احمدیار سرپرست برگزار کننده دوره آموزشی مهندسی ایمنی آتش در تونل ها، دکتر اکبری برومند معاون مرکز آموزش های عالی آزاد، دکتر نصراله زاده معاون آموزش دانشکده مهندسی عمران به نمایندگی از دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی امضا شد.

مهندس قدرت اله محمدی مدیر عامل سازمان آتش نشانی تهران با اشاره به اینکه زمان آن رسیده است که سازمان آتش نشانی را علمی کنیم، ادامه داد: در این 30 یا 40 ساله گذشته در حوزه ایمنی در همه بخش ها عقب ماندگی هایی داریم که باید آن ها را جبران کنیم، الان اگر در یک واحد مسکونی آتش سوزی رخ دهد حداقل یک میلیارد تومان خسارت وارد می شود یا وقتی در یک فروشگاه در بازار تهران که کانون خطرات است آتش سوزی روی دهد خسارت خیلی زیادی وارد می شود.

وی افزود: جای تاسف دارد وقتی کسی می خواهد یک ساختمان بخرد به همه چیز توجه می کند به جز مساله ایمنی ساختمان، در شبکه های تلویزیونی هم به مواردی مثل ورزش، سیاست، اقتصاد و… پرداخته می شود اما حوزه ایمنی مغفول مانده است.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی تهران تصریح کرد: با توجه به گسترش روزافزون شهرها باید سیستم آموزشی کشور و دانشگاه ها پای کار بیایند و رشته های مهندسی ایمنی را تدریس کنند تا ما در سازمان آتش نشانی تهران از دانش آموختگان این رشته ها استفاده کنیم.

مهندس قدرت اله محمدی خاطرنشان کرد: هر چه تکنولوژی پیشرفت کند باز هم در سازمان آتش نشانی تهران نیروی انسانی کار را پیش می برد و ما باید از علوم دانشگاه ها استفاده کنیم تا بتوانیم با علم بیشتر با حوادث مواجه شویم و تلفات و خسارت نداشته باشیم.

وی اضافه کرد: در حوادث و آتش سوزی های داخل تونل ها نیز باید سعی کنیم با کمک دانشگاه ها اصول و فنون خود در مهار آتش و تهویه مناسب را ارتقا دهیم و با توجه به ارتباطات دانشگاه های کشور با دانشگاه های سایر کشورهای جهان، از تجربیات سایر کشورها در این حوزه بهره مند شویم.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی تهران در ادامه افزود: دانشکده سازمان آتش نشانی تهران هم سعی در افزودن به بار علمی و تربیت دانشجویان در رشته های مهندسی دارد که امیدواریم در آینده ای نزدیک دانش آموختگان زیادی در رشته های مهندسی ایمنی داشته باشیم تا با توجه به گسترش شهرها و ازدیاد حوادث از آن ها بهره بگیریم.

دکتر صیدی معاون مالی اداری دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی ضمن خیر مقدم به مدیران و معاونان سازمان آتش نشانی تهران گفت: ما برای دو قشر احترام خاصی قائل هستیم که یکی آتش نشانان و دیگری کادر درمان است و بسیار خرسندیم که با امضای این قرارداد با سازمان آتش نشانی تهران همکاری خواهیم داشت.

وی افزود: خوشبختانه این دوره آموزشی 8 ماهه از امروز اول اسفندماه سال 1401 آغاز به کار می کند و امیدواریم با پیگیری سرفصل ها در دوره های آموزشی، یک رشته دانشگاهی با عنوان رشته ایمنی را وارد دانشگاه کنیم.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا