اجتماعی

اینکه بگوییم ۲۳ سازمان در موضوع آلودگی هوا مسئولند، رافع مسئولیت ما نیست

رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران، لزوم تشکیل یک بانک اطلاعات قوی و منسجم آماری از تصادفات به منظور تجزیه و تحلیل دقیق حوادث رانندگی را مورد تأکید قرار داد و گفت: در بروز تصادفات، ممکن است ده‌ها عامل مؤثر باشند و لذا حضور تیم‌های مجرب کارشناسی در صحنه تصادف به ویژه سوانح منجر به فوت و جرح برای بررسی چرایی و چگونگی وقوع تصادفات ضرورت دارد.

به گزارش ساختمان آنلاین، سید جعفر تشکری هاشمی با اعلام اینکه بر اساس بررسی‌های به عمل آمده، به طور متوسط عامل انسانی، دلیل بروز ۹۰ درصد تصادفات است، افزود: از این رو، لازم است در کنار مهندسان راه و کارشناسان ترافیک، تیمی متشکل از جامعه‌شناسان، روان‌شناسان، متخصصان علوم رفتاری و استادان آموزش نیز چرخه‌ای را که منجر به وقوع تصادف می‌شود، مورد بازبینی و واکاوی قرار دهند.

*فراگیری رانندگی در حفظ آیین‌نامه و تمرین پارک دوبل خلاصه نمی‌شود*

وی با اشاره به لزوم تغییر نگاه به جرایم رانندگی از ابزاری تجاری به اهرمی با نقش بازدارندگی در کاهش و کنترل تصادفات، اظهار کرد: واقعیت این است که خیلی از عناوین فعلی جریمه‌ها، تأثیر چندانی در جلوگیری از تخلفات حادثه‌خیز و ارتقای ایمنی ترافیک ندارند.

تشکری هاشمی با بیان اینکه یکی از دلایل کاهش نسبی آمار تصادفات تهران و فوتی‌های ناشی از آن، افزایش بار ترافیک بزرگراه‌هاست که منجر به کاهش سرعت خودروها شده است، تصریح کرد: واقعیت این است که فرا گرفتن رانندگی در حفظ آیین‌نامه و تمرین پارک دوبل خلاصه نمی‌شود و حوزه‌های آموزشی و مهارتی در این فرآیند مغفول واقع شده‌اند.

نماینده مردم تهران در شورای شهر با تأکید بر اینکه مخالف این هستم که بگوییم سازمان‌های مختلف در موضوعات شهری مسئول هستند و ما هم یکی از آنها هستیم و به این ترتیب، از خودمان رفع مسئولیت کنیم، خاطرنشان کرد: اینکه بگوییم در مورد آلودگی هوا ۲۳ سازمان یا در موضوع تصادفات، چندین سازمان مسئول هستند، رافع مسئولیت ما نیست، چرا که به هر حال مدیریت شهری، مسئول اداره شهر و تمشیت امور آن است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا