بورس و بازارراه و شهرسازیمجله خبری

ساماندهی ۲ هزار و ۶۰۰ واحد مشاور املاک در پردیس / پلمب واحدهای بدون پروانه

سرپرست شرکت عمران شهر پردیس گفت: در حدود ۲ هزار و ۶۰۰ واحد صنفی مشاور املاک در پردیس شناسایی شده که تمام این واحدها باید ساماندهی شوند و واحدهای املاکی که به صورت غیرقانونی و بدون داشتن پروانه کسب فعالیت می‌کنند، قطعاً به زودی پلمپ خواهند شد.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از ایرنا، خلیل محبت خواه روز سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ۵۰ هزار واحد مسکونی خالی از سکنه شناسایی شده است، لیست واحدهای خالی به اداره امور مالیاتی برای اعمال مالیات ارسال شده که قطعا مالیات سنگینی در انتظار مالکان این واحدها خواهد بود.

وی با بیان اینکه گشت‌های ویژه رصد خانه‌های خالی در پردیس راه اندازی شده است، خاطرنشان کرد: یکی از وظایفی که وزارت راه و شهرسازی بر عهده دارد، ساماندهی خانه‌های خالی است و این اقدام طی ۲ روز گذشته به عنوان پایلوت در پردیس و با حضور عوامل وزارت راه و شهرسازی، اداره صمت، اتاق اصناف، اتحادیه صنفی، تعزیرات حکومتی، نیروی انتظامی، شهرداری و شرکت عمران پردیس آغاز شده است.

سرپرست شرکت عمران پردیس افزود: گشت های بازرسی در شهر پردیس تا شناسایی کامل تمامی واحدهای خالی در سطح شهر برگزار می شود و پس از پردیس با دستور مقام عالی وزارت در کل کشور راه اندازی گشت های بازرسی خانه های خالی در کل کشور آغاز خواهد شد.

محبت خواه با بیان اینکه یکی از راهکارهای جلوگیری از سوداگری مسکن را اجرای این طرح است، اظهار داشت: پیشنهاد دادیم خانه‌های خالی مسکن مهر پردیس را که این شرکت به متقاضیان تحویل داده و ساکنی ندارند را شناسایی کنند و اگر مالکین در این واحدها اسکان پیدا نکردند، با همکاری قوه قضاییه این واحدها خلع مالکیت شده و به افراد واجد شرایط واگذار شود.

شهرستان پردیس با جمعیتی در حدود ۳۰۰ هزار نفر در شرق پایتخت قرار دارد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا