رئیس انجمن شرکتهای ریلی مطرح کرد؛

صنعت ریلی در آستانه ورشکستگی

0

شرکت‌های حمل و نقل ریلی مسافری همچنان چشم انتظار بانک عامل (بانک ملت) برای همکاری با این شرکت‌ها جهت پرداخت تسهیلات کرونایی هستند.

به گزارش ساختمان آنلاین:  محمد رجبی گفت: حدود ۶ ماه پیش بود که وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد پیامک تشکیل پرونده تسهیلات حمایتی در برابر کرونا از سوی بانک‌های عامل به بنگاه‌های آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا ارسال می‌شود و پرداخت این تسهیلات از نیمه دوم اردیبهشت آغاز خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: با گذشت حدود ۶ ماه از این زمان، شرکت‌های حمل و نقل ریلی به ویژه در حوزه مسافری با وجود مشکلات متعدد، نیازمند مساعدت مسئولان بانک ملت برای تسریع در پرداخت این تسهیلات هستند.

رئیس انجمن صنفی شرکت‌های حمل و نقل ریلی و خدمات وابسته افزود: در شرایطی که شرکت‌های حمل و نقل ریلی به خصوص شرکت‌های مسافری به عنوان پیشگام در همراهی با مسئولان وزارت بهداشت عمل کرده و برای فعالیت در صنعت ریلی کشور همچنین تأمین مایحتاج مورد نیاز قطارها و اقلام مصرفی برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی و ایجاد فاصله اجتماعی در قطارها ضررهای سنگینی را متحمل شده و می‌شوند، پرداخت این تسهیلات می‌تواند کمکی در این وضعیت مالی بد شرکت‌ها باشد.

رئیس انجمن صنفی شرکت‌های حمل و نقل ریلی و خدمات وابسته گفت: صنعت حمل و نقل ریلی به عنوان امن‌ترین گونه از حمل و نقل و پیشران توسعه اقتصادی کشور در حال حاضر برای زنده بودن نیازمند حمایت مسئولان و متولیان امر بوده و در این مسیر نیز سیستم بانکی کشور باید حمایت‌های ویژه‌ای از این بخش به خصوص تسهیل و تسریع در روند پرداخت تسهیلات کرونایی داشته باشد.

لینک کوتاه مطلب : https://sakhtemanonline.com/?p=72907

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.