کاهش ۳۹ درصدی ارزش معاملات اوراق تسهیلات مسکن

0

ارزش معاملات اوراق تسهیلات مسکن در ۸ ماهه امسال به ۵۱۵ میلیارد تومان رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۹ درصد کاهش داشته است.

کاهش ۳۹ درصدی ارزش معاملات اوراق تسهیلات مسکن

گسترش نیوز: در آبان ماه امسال حجم معاملات اوراق گواهی حق تقدم تسهیلات مسکن ۶۶ میلیارد تومان بود که در مقایسه با آبان سال گذشته که این رقم، ۷۷ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان بود، کاهش ۱۵ درصدی داشته است.

همچنین در ۸ ماهه نخست امسال ارزش معاملات اوراق تسهیلات مسکن با نماد تسه در بازار فرابورس ۵۱۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بود که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل (۸ ماهه ۹۷) که ارزش ریالی معاملات این ابزار نوین بازار سرمایه به ۸۳۸ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان می‌رسید، کاهش ۳۹ درصدی داشته است.

تعداد معاملات اوراق تسهیلات مسکن در امسال

گفتنی است تعداد معاملات ثبت شده در ابزار نوین مالی اوراق تسهیلات مسکن در آبان ماه امسال ۱۱۸ هزار فقره معامله در آبان ماه سال قبل، ۱۱۵ هزار فقره معامله بود که رشد ۲.۴ درصدی داشته است؛ اما در ۸ ماهه امسال ۹۳۶ هزار فقره معامله انجام شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با هزار و ۷ فقره معامله اوراق تسهیلات مسکن، شاهد کاهش ۷ درصدی معاملات در این بازه زمانی بوده‌ایم.

گفتنی است سهم ارزش معاملات اوراق تسهیلات مسکن از کل ارزش معاملات بازار فرابورس در امسال تنها ۴ دهم درصد (۰.۴ درصد) بوده است.

 

منبع: مهر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.