بورس و بازارراه و شهرسازیمجله خبری

کارگران ساختمانی در صف انتظار بیمه

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از ایسنا،هادی ساداتی با اشاره به تصویب ماده ۵ قانون بیمه تامین اجتماعی کارگران ساختمانی در کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار کرد: کلیات طرح اصلاح قانون بیمه کارگران ساختمانی دو سال قبل در مجلس تصویب شده بود ولی در مورد جزئیات اجماع واحد وجود نداشت که خوشبختانه در روزهای اخیر اصلاحیه در کمیسیون اجتماعی به تصویب رسید.

وی از وجود ۴۰۰ هزار کارگر ساختمانی در صف انتظار بیمه خبر داد و گفت: اعضای کمیسیون اجتماعی در تصویب اصلاحیه تلاش بسیاری کردند. امیدواریم این اصلاحیه هرچه زودتر به صحن علنی مجلس بیاید و کارگران ساختمانی متقاضی تحت پوشش قرار گیرند.

ساداتی درباره اثرات تصویب اصلاحیه نیز گفت: سازمان تامین اجتماعی قول مساعد داده با تصویب اصلاحیه همه کارگران ساختمانی ظرف دو سال تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار بگیرند که انتظار داریم طی این مدت کارگران متقاضی بتوانند از مزایای بیمه تامین اجتماعی بهره مند شوند.

به گفته نایب رئیس کانون انجمن های صنفی کارگران‌ساختمانی، اصلاحیه ماده ۵ بیمه کارگران‌ساختمانی پس از تصویب در صحن علنی مجلس باید به شورای نگهبان برود تا به تصویب نهایی برسد و بعد از آن ابلاغ شود.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا