دیدگاهراه و شهرسازیمجلس و ارگان هامجله خبری

انتقاد از بکارگیری بلوک‌های بتنی برای پلمپ اماکن

علیرضا نادعلی ضمن بیان مطلب فوق در گفت و گو با خبرنگار ساختمان آنلاین با اشاره به لزوم تجدید نظر در بکارگیری بلوک‌های بتنی از سوی شهرداری تهران گفت: حتی بلوک های سیمانی که در بزرگراه های شهری با اهداف ترافیکی به کار برده می شود نیز سبب ایجاد اغتشاش بصری می شود و به طور کلی اگر بخواهیم شهر زیبایی داشته باشیم باید درباره بکارگیری بلوک های بتونی به عنوان عامل بازدارنده در برخورد های قانونی،تجدید نظر کنیم.

وی گفت: لازم است که این موضوع به صورت طرح جداگانه ای در کمیسیون های تخصصی مورد رسیدگی قرار گیرد چرا که این نیوجرسی ها سبب ایجاد اغتشاش بصری و مشکلات عدیده برای شهروندان می شود.

نیوجرسی ها کاربرد ترافیکی دارند

در همین حال در این زمینه سید جعفر تشکری هاشمی ،رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران نیز در گفت و گو با ساختمان آنلاین گفت: به عنوان نظر شخصی بر این باورم ،گذاشتن نیوجرسی در مقابل یک ساختمان های مسکونی یا تجاری که دچار تخلفاتی نظیر تغییر کاربری،عدم پرداخت عوارض و.. شده اند نه تنها از منظر بصری چهره شهر را زشت می کند ،در عین حال ممکن است سبب وارد کردن آسیب به عابرین شود.

وی خاطرنشان ساخت: ضمن اینکه شهرداری تهران برای احقاق حقوق خود لازم نیست که از ابزارهای مثل نیوجرسی استفاد کند .چرا که نیوجرسی ها کابردهای ترافیکی دارند و باید در جاده ها و آزاد راه ها مورد استفاده قرار گیرند.

تشکری هاشمی خاطرنشان ساخت:  همچنان که بقیه دستگاه های نظارتی نظیر تعزیرات،بهداشت و.. برای اعمال قانون از این روشها استفاده نمی کنند،شهرداری هم برای رسیدگی به تخلفات باید از روشهای نظیر برچسب،سیمی و ..بهره گیرد.

وی یادآور شد: نصب نیوجرسی اقدام درستی نیست چرا که هم ایمنی شهروندان را تهدید می کند و در عین حال سبب ایجاد آلودگی بصری می شود و این معضلات در حالی است که شهرداری می تواند از اقتدار خود مثل مابقی سازمان ها برای برخوردهای قانونی استفاده کند.

 

 

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا