بورس و بازارراه و شهرسازیمجله خبری

مکاتبه انبوه‌سازان با رئیس‌جمهور؛ افزایش عوارض پروانه ساختمانی رکود مسکن را تشدید می‌کند

به گزارش ساختمان آنلاین:   در بخشی از نامه کانون سراسری انبوه‌سازان با اشاره به تاثیر عوارض شهرداری در قیمت‌تمام شده مسکن و ایجاد جهش‌های قیمتی در زنجیره مالی تولید مسکن و ساختمان آمده است؛

«افزایش بی‌رویه و غیرکارشناسی و بعضا چند برابری عوارض صدور پروانه‌ ساختمانی،‌بدون در نظر گرفتن شرایط سخت و پیچیده حاکم بر حوزه مسکن،‌منجر به تشدید رکورد در بخش مسکن و ساخت‌وسازهای شهری و به تبع آن فرار سرمایه‌ها از حوزه تولید مسکن می‌شود.

مستحضرید دولت و مجلس برنامه و سیاست کلی قانون جهش تولید را طراحی و تدوین کرده و در حال اجرای این سیاست مهم و اثرگذار هستند که خروجی آن ثبات،‌ پایداری و کاهش ریسک سرمایه‌گذاری در تولید مسکن برای آحاد مردم است.

اما به نظر می‌رسد این‌گونه اقدامات شوراهای اسلامی شهر و روستا و شهرداری‌ها غالبا به‌صورت جزیره‌ای و غالبا به‌صورت جزیره‌ای و بدون توجه به سیاست‌های حاکم و اقدامات تاثیرگذار دیگر در امر تولید مسکن صورت می‌گیرد… .»

رئیس کانون سراسری انبوه‌سازان در پایان نامه از رئیس‌جهوری درخواست کرده به فوریت موضوع نسبت به رفع اثر اقدامات صورت گرفته در جهت بهبود فضای کسب و کار و رفع موانع تولید بخش خصوصی و حمایت از تولید و عرضه مسکن برای اصل 31 قانون اساسی اقدامات بایسته و لازم معمولا شود.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا