بورس و بازاردیدگاهراه و شهرسازیمجلس و ارگان هامجله خبری

کاهش صدور پروانه‌های ساختمانی ناشی از محدودیت‌های دست و پاگیر است

علیرضا نادعلی ضمن بیان مطلب فوق در گفت و گو با  ساختمان آنلاین در پاسخ به این سوال که یک عضو شورای شهر پنجم اظهارات نسبت به خطر بازگشت امضای طلای به حوزه ساخت و ساز هشدار داده است و شما در اینباره چه نظری دارید تاکیدکرد: بعضی سیاست گذاری ها و تصمیم سازی در این دوره از شورا نظیر ادوار مختلف شورا رخ می دهد که باید با دید تخصصی به آنها نگاه کنیم و آثار آنها را بر ایجاد رفاه و زیستشان در شهر درنظربگیریم.

وی تصریح کرد: در برخی از موارد اعضای پیشین شورا با رویکرد سیاسی به ماجراها نگاه کنند که این امر به هیچ وجه پسندیده نیست.هر چند که افراد در بیان نظرات خود آزاد هستند اما در عین حال باید به وجدان خود هم پاسخگو باشیم و بنابراین موضع گیری ها باید منصفانه باشد.

سخنگوی شورای شهر تهران تصریح کرد: همچنان که ما هم حق نداریم در مورد زحماتی که اعضای ادوار پیشین در مسوولیت خود کشیده اند،بی انصافی کنیم.

نادعلی ادامه داد: سعی کرده ایم از تلخ کردن کام مردم با مطرح کردن بعضی ناکارآمدی های مدیریت پیشین خود داری کنیم و طرح برخی از انتقادات به صورت موردی فقط در صورت نیاز و برای روشنگری مردم و برحسب ضرورت موضوع بوده است.

وی با ذکرمثالی درباره رویکرد سیاسی برخی از منتقدان گفت: به عنوان مثال اخیرا به دعوت مدیریت تئاتر شهر ،برای بررسی برخی از مشکلات و آسیب های اجتماعی این مجموعه که یکی ازقطب های فرهنگی کشور است،عازم این محل شدیم و بحث هایی از سوی مدیریت این مجموعه درباره حصارکشی مطرح شد،که به فاصله کوتاهی انتقادات سیاسی تندی درباره این بازدید در فضای مجازی با رویکرد سیاسی و نازل مطرح شد.

سخنگوی شورای شهر تهران با اشاره به انتقادات مطرح شده در حوزه ساخت و ساز ادامه داد : از ابتدای شکل گیری این شورا،از آنجا که اکثریت اعضا از مدیران شهری برجسته در دوره های قبل هستند،بنابر این نسبت به تسهیل امور شهروندان در حوزه ساخت و ساز و مشخصا کاهش زمان صدور پروانه ساختمانی دغدغه مند بوده اند

وی خاطرنشان ساخت: بالاخره در محدوده هایی از شهر و بعضا در کل شهر،ساخت و ساز قفل بوده است،این درحالی است که رکود ساخت و ساز با تبعات جبران ناپذیری همراه است و باعث آسیب صنایع بیشمار وابسته به این صنعت اشتغالزا می شود.

سخنگوی شورای شهر تهران تاکید کرد: به دنبال عبور از شرایط ناشی از تحریم و همچنین زدودن آثار اقتصادی و اجتماعی ناشی از بحران کرونا هستم و برای تحقق این هدف باید در شهر شاهد اتفاقات مثبتی باشیم که ازجمله آن رونق ساخت و ساز است.

نادعلی ادامه داد: رونق ساخت وساز به هیچ وجه به معنای زیر پاگذاشتن ضوابط و مقررات و امضای طلایی نیست و هر آنچه که بخواهد در این حوزه اتفاق بیفتد بر اساس ضوابط است و اگر قرار باشد در ضوابط ساخت و ساز تغییری انجام شود بر اساس منافع جمعی شهر و در نظرگرفتن منافع عمومی شهروندان خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه قفلهای ساخت وساز در مدیریت گذشته کارآیی نداشته اند گفت: به هرصورت کماکان محدویت هایی در حوزه ساخت و ساز وجود دارد این درحالی است که محدویت ها نباید اینقدر حداکثری و دست و پاگیر باشد که دیگر ساخت و سازی اتفاقی نیفتد.

نادعلی خطاب به منتقدان گفت: اجازه دهند طرحها و لوایح با جزییات منتشر شود و سپس به قضاوت بنشینیم.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا