مجله خبری

وضعیت بازار مسکن در منطقه مرکزی تهران

وضعیت بازار مسکن در منطقه مرکزی تهران

بازار معاملات مسکن در مرکزی‌ترین منطقه شهر تهران هم‌اکنون با تعداد قابل توجهی از فایل‌های مناسب برای خرید از سوی متقاضیان تبدیل به احسن و برخی خانه‌اولی‌ها مواجه است.

تحقیقات میدانی «دنیای اقتصاد» از تازه‌ترین شرایط بازار معاملات مسکن در منطقه ۶ شهر تهران که مرکزی ترین منطقه پایتخت محسوب می‌شود به‌ عنوان منطقه‌ای نسبتا پرتقاضا برای سکونت شناخته می‌شود، هم‌اکنون عمده فایل‌های عرضه شده به بازار این منطقه واحدهای مسکونی با عمربنای بالا و عمدتا بین ۲۰ تا ۳۰ سال هستند.

از این رو سطح میانگین قیمت فایل‌های عرضه شده به بازار فروش مسکن در این منطقه در مقایسه با سایر مناطق مصرفی نیمه شمالی تهران تقریبا مناسب‌تر است. از سوی دیگر از آنجا که بخش عمده‌ای از تقاضای مصرفی هم‌اکنون به دلیل شکاف قابل توجه بین قیمت واحدهای مسکونی نوساز و مسن تمایل به خرید آپارتمان‌های با عمربنای بالاتر دارد این منطقه مکان مناسبی برای این گروه از جست‌ و جوگران ملکی محسوب می‌شود.

در صورتی که این متقاضیان خواهان افزایش متراژ بدون توجه به عمر بالای بنا باشند، می‌توانند در این منطقه با بودجه حدودی ۱۳ تا ۲۰ میلیون تومان به ازای هر مترمربع اقدام به خرید آپارتمان کنند. با این حال سطح قیمت‌های فروش واحدهای نوساز در این منطقه نیز مانند سایر مناطق تهران با فاصله قابل توجهی از واحدهای مسن بیشتر است و عمده فایل‌هایی که با سطح قیمتی بالاتر از عرف منطقه به بازار منطقه ۶ عرضه شده‌اند، واحدهای نوساز با عمر بنای کمتر از ۵ سال هستند.

 

منبع: دنیای اقتصاد

به این مطلب امتیاز دهید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا