بورس و بازارراه و شهرسازیمجله خبری

اقساط ۲.۵ میلیون تومانی وام نهضت ملی مسکن برای کم‌درآمدها

به گزارش ساختمان آنلاین:  محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی درباره نهضت ملی مسکن گفت: با برنامه‌ریزی انجام شده در دولت جدید تأمین زمین، ارائه تسهیلاتی مانند تخفیف در مالیات ساختمان، انشعابات و مصالح ساختمانی توسط دولت انجام‌ می شود و ساخت مسکن توسط اشخاص صورت می گیرد.

وی افزود: در این حوزه، وظیفه دولت تأمین تسهیلاتی است که توسط نظام بانکی انجام می شود و طرف دیگر آورده خود اشخاص است که بایستی فاصله قیمت تمام شده تا میزان تسهیلات را در چند مرحله تکمیل کنند.  در رابطه با تأمین نهضت ملی مسکن، سقف تسهیلات نسبت به سالهای گذشته چند برابر افزایش داشته است، به نحوی که بیش از 50 تا 55 درصد قیمت تمام شده یک‌ واحد مسکونی از طریق تسهیلات تأمین می شود.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با اشاره به این‌که تسهیلات پیش بینی شده امسال حدود 2 هزار میلیارد تومان است که نظام‌ بانکی در بخش‌های مختلف این منابع مالی را پرداخت خواهند کرد، اضافه کرد: تمام بانکها حدود 20 درصد قیمت مسکن را تسهیلات می‌دهند، با هماهنگی‌های انجام شده سهمیه همه بانکها مشخص شده و در حال حاضر مرحله ثبت نام و معرفی متقاضیان را آغاز کردیم.

محمودزاده درباره اقساط خرید این واحدهای مسکونی گفت: باز پرداخت تسهیلات با نرخ 18 درصد محاسبه می شود و در قانون جهش تولید، صندوق ملی مسکن پیش بینی شده است که براساس دهک های جامعه ما به التفاوت بین 18 درصد را محاسبه و توسط دولت پرداخت می‌شود.

وی اضافه کرد: صندوق ملی مسکن، مبلغ قابل توجهی را برای دهک های‌ اول تا ششم جامعه طراحی کرده است که براساس آن اقساط پایین ترین دهک از مبلغ 2.5 میلیون آغاز و هر چقدر مبلغ تسهیلات بالاتر باشد، اقساط نیز افزایش می یابد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا