مجله خبریبورس و بازار

شرایط پرداخت وام مسکن تغییر کرد

سرپرست بانک مسکن با اشاره به پرداخت تسهیلات حساب پس‌انداز مسکن جوانان برای افتتاح‌کنندگان در سال ۱۴۰۲، گفت: سقف تسهیلات اعطایی برای افتتاح‌کنندگان در مناطق مختلف کشور و متناسب با مبلغ واریزی با تغییراتی همراه شده که این مبلغ در سال پنجم در شهر تهران ۱۶ میلیارد ریال است.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از وزارت راه و شهرسازی، «علی عسکری» افزود: این مبلغ در سال پنجم در مراکز استان‌ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت ۱۴ میلیارد ریال و در سایر مناطق ۱۲ میلیارد ریال خواهد بود.

وی اضافه‌کرد: سقف تسهیلات متعلقه پس از گذشت ۱۵ سال تمام در شهر تهران ۴۰ میلیارد ریال، در مراکز استان‌ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت، ۳۴ میلیارد ریال و در سایر مناطق ۲۸ میلیارد ریال خواهد بود.

عسکری با بیان اینکه حداقل مبلغ برای افتتاح حساب پس‌انداز مسکن جوانان در همه مناطق جغرافیایی کشور هشت میلیون ریال است، تصریح کرد: در صورتی‌ که سپرده‌گذاران بخواهند از سقف تسهیلات بهره‌مند شوند، باید بر اساس دستورالعمل‌های موجود مبالغ بیشتری واریز کنند.

لازم به ذکر است مشتریان می‌توانند برای دریافت جداول حساب پس‌انداز مسکن جوانان حاوی میزان تسهیلات، مبالغ واریزی و ضرایب تعیین شده برای دریافت سقف تسهیلات به پورتال بانک به آدرس www.bank-maskan.ir مراجعه کنند.

متقاضیان وام مسکن جوانان با افتتاح حساب پس‌انداز مسکن جوانان که یکی از انواع حساب‌های سپرده سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت است و با سپرده‌گذاری مستمر و ماهانه که برنامه‌های آن توسط بانک ارائه‌شده است، پس از حداقل پنج سال و حداکثر ۱۵ سال می‌توانند وام مسکن جوانان دریافت کنند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا