بورس و بازارراه و شهرسازیمجله خبری

طلسم وام مسکن روستایی شکسته شد/ ۷۰ نفر تسهیلات گرفتند

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از ایسنا، اکبر نیکزاد اظهار کرد: بحمدالله با مساعدت رییس‌ جمهور در جلسه هیات دولت در روز ۸ آبان ۱۴۰۱ پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی و بنیاد مسکن مبنی بر اصلاح مصوبه پرداخت تسهیلات بهسازی و نوسازی مسکن روستایی تصویب شد. بر این اساس کارها روی ریل مناسبی قرار گرفته و در دو روز گذشته حدود ۳۰۰۰ نفر از سوی بنیاد مسکن برای دریافت تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی به بانک‌ها معرفی شده‌اند. حدود ۷۰ نفر نیز وام را دریافت  کرده‌اند.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی درباره فرآیند ثبت نام و پرداخت وام گفت: متقاضیان به شعبات بنیاد مسکن در سراسر کشور مراجعه کنند و همکاران ما کارهای معرفی به بانک را انجام می‌دهند.

نیکزاد درخصوص برخی محدودیت‌ها برای پرداخت وام در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت اظهار کرد: با مصوبه اخیر دولت این مشکل و هم‌چنین مساله سفته زنجیره‌ای حل شده است. هم‌چنین کسانی که از ۲۵ آبان ۱۴۰۰ به بعد تسهیلات ۱۰۰میلیون تومانی را دریافت کرده‌اند می‌توانند نسبت به دریافت ۱۰۰میلیون تومان مابقی اقدام کنند.

رییس بنیاد مسکن با تشکر از برخی بانک‌ها که پیش از اصلاح مصوبه وام ۲۰۰میلیون تومانی را پرداخت می‌کردند گفت: بعضی بانک‌ها در پرداخت متمم ۱۰۰میلیون تومانی واقعا همت نشان دادند که از آنها تشکر می‌کنیم.

وی هم‌چنین خبر داد: با تصویب هیات دولت وام بلاعوض برای واحدهای مسکونی خسارت  دیده در جریان سیل و زلزله‌های اخیر ابلاغ شد و در این زمینه نیز مشکلی وجود ندارد. در ماه‌های اخیر در مناطق مختلفی که ۲۲ ستاد استانی بنیاد فعالیت داشتند ۴۶هزار واحد مسکونی تخریب یا دچار خسارت شده بود که در حال بازسازی است و تسهیلات و همچنین وام بلاعوض به آنها پرداخت می‌شود.

بنابراین گزارش، هیات وزیران در جلسه روز ۸ آبان ۱۴۰۱ به ریاست رییس جمهور با هدف رفع موانع ساخت مسکن روستایی، پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی درخصوص اصلاح مصوبه مربوط به پرداخت تسهیلات بهسازی و نوسازی مسکن روستایی در سال ۱۴۰۱ را تصویب کرد. حدود یک سال از مصوبه افزایش تسهیلات ساخت مسکن از ۱۰۰ به ۲۰۰میلیون تومان با نرخ سود ۵درصد در دومین نشست شورای عالی مسکن می‌گذرد اما تا کنون این موضوع به طور کامل  محقق نشده بود.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا