راه و شهرسازیمجله خبری

تبادل تفاهم‌نامه سازمان ملی زمین و وزارت دفاع برای ساخت ۵۰۰ هزار واحد مسکونی

به گزارش ساختمان آنلاین: از روابط عمومی سازمان ملی زمین و مسکن، «علیرضا فخاری» با بیان اینکه تعامل مجموعه وزارت راه و شهرسازی با ستاد کل نیروهای مسلح بر اساس رویکردی دو جانبه برای تولید مسکن و حل مشکلات کشور در این حوزه بوده است، گفت: زمین‌های در اختیار ستاد کل نیروهای مسلح استعداد ساخت ۵۰۰ هزار واحد مسکونی را دارد که این میزان، بخش قابل توجهی از ۴ میلیون واحد طرح نهضت ملی مسکن را شامل می‌شود.

‎معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: عقد این تفاهم‌نامه حاصل جلسات متعددی بوده که در سطوح کارشناسی و مدیران دو مجموعه صورت گرفته است.

‎وی اظهار داشت: علاوه بر تبادل تفاهم‌نامه، مواردی هم جهت رفع مشکلات موجود در اراضی ۱۴۷ هکتاری شاهین شهر و زمین‌های ۱۷ هکتاری شهرک شهید فکوری عنوان شد که با همفکری طرفین این موارد هم کارشناسی و رفع شد.

‎مهدی نامجوی معاون مهندسی و پدافند غیرعامل وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح نیز در این نشست گفت: امیدواریم با امضای این تفاهم‌نامه بتوانیم از زمین‌هایی که متعلق به نیروهای مسلح است در بحث جهش تولید مسکن استفاده کنیم.

‎وی هدف مشترک طرفین این تفاهم‌نامه را تامین مسکن دانست و افزود: در تعاملات فی‌مابین اقدامات صورت گرفته بسیار مثبت و کم نظیر بوده است.

‎تفاهم‌نامه مشترک سازمان ملی زمین و مسکن و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به نمایندگی از نیروهای مسلح در راستای ساخت مسکن در اراضی در اختیار نیروهای مسلح برای کارکنان این نیروها در راستای طرح نهضت ملی مسکن است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا