مجله خبریراه و شهرسازیصنایع ساختمانی

ساخت سالانه ۴۰۰ هزار واحد مسکونی توسط بخش خصوصی در کشور

رییس کانون انبوه‌سازان مسکن و ساختمان با اشاره به ساخت سالانه ۳۵۰ تا ۴۰۰ هزار مسکن در طرح نهضت ملی توسط بخش خصوصی، گفت: قیمت تمام‌شده هر متر مربع به صورت میانگین در شهرهای مختلف بین ۸ تا ۱۰ میلیون تومان است.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از ایرنا، جمشید برزگر در نشست خبری بیستمین اجلاس سراسری انبوه‌سازان با اشاره به اینکه انبوه‌سازان برای اجرایی کردن طرح نهضت ملی مسکن به دنبال کمک به دولت هستند، افزود: می‌توانیم ادعا کنیم که در صورت واگذاری طرح‌ها در سراسر کشور به انبوه‌سازان، قیمت تمام‌شده واحدها تا ۲۰ درصد کاهش خواهند داشت.

وی با بیان اینکه هم اکنون پروژه‌ها در قالب فراخوان به پیمانکاران واگذار می‌شود، گفت: بیش از ۵۰ درصد هزینه ساخت مسکن به مصالح ساختمانی بازمی‌گردد؛ این در حالی است که ساختمان تنها بخش صنعتی کشور است که ۱۰۰ درصد محصولات آن در داخل تولید می‌شود.

برزگر ارایه بسته‌های پیشنهادی با هدف ساخت مسکن در مدت زمانی کم به وزارت راه و شهرسازی را از جمله برنامه‌های انجمن عنوان کرد و افزود: تجربه موفق بخش خصوصی به ساخت مسکن را می‌توان در پروژه مسکن مهر به آن اشاره کرد که این پروژه به تعداد ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد از سال ۱۳۸۶ مطرح شد؛ اما از زمانی که انبوه‌سازان در دی ماه ۱۳۸۸ وارد آن شدند سرعت گرفته و تا سال ۱۳۹۱ تعداد یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد تحویل و قابل استفاده شد.

رییس کانون انبوه‌سازان مسکن و ساختمان افزایش هزینه صدور پروانه‌های ساختمانی را از دیگر مشکلات تولید در حوزه مسکن عنوان کرد و بیان داشت: هزینه‌های پروانه‌های ساختمانی در طول یک سال گذشته افزایشی بوده که البته این هزینه‌ها جدا از هزینه‌های مهندس ناظر و صوری است که بر سر پروژه‌ها حاضر نمی‌شوند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا