مجله خبریراه و شهرسازی

ساخت و تعمیر ۱۸۶۰۴ واحد مسکونی زلزله خوی در دست اجراست

معاون امور بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه پرونده احداث و تعمیر واحدهای آسیب دیده از زلزله خوی بسته و واحدها به مردم تحویل خواهد شد، از ساخت و تعمیر بیش از ۱۸ هزار واحد مسکونی در آن منطقه توسط بنیاد و با همکاری مردم خبر داد.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از وزارت راه و شهرسازی، مجید جودی در خصوص روند بازسازی مناطق زلزله‌زده خوی با تاکید بر اینکه برنامه بنیاد مسکن اتمام بازسازی ها در نیمه اول سال ۱۴۰۲ است، گفت: در خوی کار بازسازی با اعتبارات مناسبی که دولت مصوب کرده است کاملا آغاز شده و در حال پرداخت به مردم و زلزله‌زدگان است.

وی با اشاره به اینکه بخشی از این اعتبارات شامل کمک بلاعوض و کمک‌های اسکان موقت است، افزود: کار تعمیرات ۱۷ هزار و ۹۳۶ واحد از واحدهای خسارت دیده زلزله خوی با کمک‌های بلاعوض ۷ تا ۲۰ میلیون تومانی و پرداخت وام تعمیرات ۳۰ میلیون تومانی آغاز شده است که از این تعداد واحد، تعمیرات یکهزار و ۶۰۴ واحد به اتمام رسیده است.

اتمام آوابرداری ۱۶۰۴ واحد

جودی با یادآوری اینکه وام احداث مسکن برای هر واحد روستایی ۲۵۰ میلیون تومان و برای هر واحد شهری ۳۰۰ میلیون تومان تعیین و مصوب شده است، گفت: در زلزله خوی ۲ هزار و ۱۵۰ واحد در شهرها و روستاها تخریب شده که کار آواربرداری یکهزار و ۶۰۰ واحد به اتمام رسیده است و مابقی نیز در طی روزهای آتی تمام خواهد شد.

استقرار ۱۸۰ دستگاه ماشین‌آلات بنیاد مسکن در منطقه خوی

وی خاطرنشان کرد: هم اکنون ۱۸۰ دستگاه ماشین‌آلات در منطقه مستقر است و هرجایی نیاز به آواربرداری باشد عملیات انجام خواهد شد.

جودی بنیاد مسکن تصریح کرد: تلاش می کنیم تا قبل از اتمام سال عملیات آواربرداری واحدهای زلزله زده خوی به اتمام برسد.

آغاز بازسازی ۵۶۸ واحد مسکونی

معاون بنیاد مسکن در خصوص روند بازسازی واحدهای تخریبی نیز توضیح داد: در خصوص واحدهای تخریب شده نیز تاکنون پی‌کنی ۵۶۸ واحد، آرماتوربندی و فونداسیون ۱۴۸ واحد و نصب اسکلت ۲۶ واحد به اتمام رسیده است.

وی با تاکید بر اینکه بازسازی با محوریت و همکاری مردم در زماببندی مقرر به اتمام خواهد رسید، توضیح داد: بنیاد مسکن تا پایان بازسازی در کنار مردم است و تاکنون میزان استقبال مردم مناسب ارزیابی می‌شود.

تعدادی از واحدهای تکمیل شده فروردین بهره‌برداری می‌شود

جودی همچنین از بهره برداری تعدادی از واحدهای بازسازی شده در پایان فروردین ۱۴۰۲ خبر داد.

معاون بنیاد مسکن تاکید کرد: در نیمه اول سال جاری و قبل از شروع فصل سرما هیچ واحد باقیمانده از زلزله خوی باقی نخواهد ماند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا