مجله خبریراه و شهرسازی

۳۰ هزار واحد نوسازی‌ شده تا بهمن‌ماه به بهره‌برداری می‌رسد

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری از افتتاح ۳۰ هزار واحد نوسازی شده خبر داد و گفت: ۱۰ هزار واحد در هفته دولت و مابقی تا بهمن‌ماه به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گزارش ایرنا، «محمد آیینی» در مراسم افتتاح، ۵ هزار واحد مسکونی نوسازی شده در بافت‌های فرسوده ۱۷ استان کشور با اشاره به راه‌اندازی سامانه ستاد ملی باز آفرینی‌شهری با هدف شناسایی بافت‌های فرسوده، اظهار داشت: در این سامانه تمامی اقداماتی که در بافت‌های فرسوده، سکونتگاه‌ها و حاشیه‌ها انجام می‌شود در سامانه ثبت می‌شود.
وی افزود: همچنین اقدامات چهارگانه نوسازی واحدها، نوسازی معابر، توانمندسازی ساکنان و تامین خدمات نیز در سامانه ستاد ملی باز آفرینی شهری ثبت خواهد شد.

آیینی گفت: هم اکنون ۵۲ هزار پروژه در بافت‌های فرسوده در حال اجرا است که با راه‌اندازی این سامانه به صورت دقیق مشخصات پروژه‌ها ثبت و اینکه در ماه‌های آینده چه تعداد پروژه تکمیل و تحویل می‌شود نیز مشخص خواهد شد.

وی با اشاره به ثبت ۱۱۴ هزار پروژه در حال ساخت در سامانه ستاد ملی باز آفرینی گفت: در جلسه آینده شورای عالی مسکن ارزیابی استان‌ها بر مبنای اطلاعات سامانه انجام خواهد شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به نوسازی سالانه ۲۰۰ هزار واحد مسکونی، تصریح کرد: برای رسیدن به این هدف، برنامه‌هایی از جمله بسته تشویقی ۱۹ گانه در حال اجرا است.

آیینی با بیان اینکه شهرداری‌ها می‌بایست در صدور پروانه ساختمانی برای هدف تسریع در اجرای نهضت ملی مسکن، تسهیل‌گری کنند، بیان داشت: ۵۰ درصد واحدهایی که در بافت فرسوده ساخته می‌شوند حداکثر در ۱۰ واحدی هستنند و تلاش می‌شود تا تراکنش‌های خیلی بالا در بافت فرسوده به کار گرفته نشود.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا