راه و شهرسازیمجلس و ارگان هامجله خبری

زمین ساخت ۳۰۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن در شهرهای جدید تأمین شد

به گزارش ساختمان آنلاین:  به نقل از وزارت راه و شهرسازی، علیرضا جعفری در خصوص روند اجرای طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای جدید و میزان تعهدی که برای ساخت طی ۴ سال دولت سیزدهم برعهده آن شرکت است با اعلام استقبال متقاضیان مسکن از سکونت در شهرهای جدید که در ثبت‌نام طرح نهضت ملی مسکن در حال انجام است، گفت: شرکت عمران شهرهای جدید مکلف است تا شرایط زیست مناسب را برای شهروندان به وجود بیاورد که در این زمینه با همکاری معاونت معماری و شهرسازی نسبت به بازنگری طرح‌های جامع و تفصیلی شهرها و همچنین بررسی وضعیت زمین‌هایی که قابلیت الحاق به محدوده را دارند، اقدامات لازم در دستور کار قرار گرفته است.

جعفری با اشاره به اینکه تعهدات باقی‌مانده اقدام ملی مسکن که از گذشته برای شهرهای جدید باقیمانده بود در طرح نهضت ملی مسکن ادغام شده است، ادامه داد: بر اساس دستور وزیر راه و شهرسازی باقیمانده واحدهای طرح اقدام ملی مسکن شامل شرایط و تسهیلات طرح نهضت ملی مسکن می‌شود. بر این اساس تعهد شهرهای جدید در احداث واحدهای مسکونی تحت‌عنوان طرح نهضت ملی مسکن ۷۵۰ هزار واحد است.

وی تصریح کرد: بر اساس رقم تعهدی شهرهای جدید در اجرای طرح نهضت ملی مسکن (۷۵۰ هزار واحد)، ظرفیت‌سنجی و امکان‌سنجی برای شناسایی اراضی و فضاهای موردنیاز برای تأمین این تعداد واحد در دستور کار قرار دارد.

سرپرست شرکت عمران شهرهای جدید توضیح داد: بر اساس پتانسیل‌های موجود تاکنون زمین ۳۰۰ هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن تأمین شده است که از این میزان ۱۱۵ هزار واحد با انتشار فراخوان در حال تبدیل شدن به پروژه است و فراخوان انتخاب پیمانکار آنها آماده است. در تلاش هستیم تا در هفته‌های جاری پیمانکار این تعداد واحد تعیین و کلنگ‌زنی واحدها تا پایان سال انجام بشود.

جعفری گفت: با تاکید وزیر راه و شهرسازی و همکاری معاونت شهرسازی و معماری، استانداران و ادارات کل راه و شهرسازی در حال انجام مقدمات و آماده‌سازی زمین‌ها و مصوباتی که برای اجرای طرح بهینه نهضت ملی مسکن مورد نیاز است، هستیم.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا