مجله خبریراه و شهرسازی

حضور آزمایشگاه فنی مکانیک خاک در نهضت ملی مسکن تقویت می‌شود

وزیر راه و شهرسازی از تقویت حضور شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک در پروژه‌های نهضت ملی مسکن خبر داد.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از تسنیم، مهرداد بذرپاش اظهار کرد: ماموریت های نظارتی و محاسباتی که در بخش‌های مهندسی و فنی برعهده این شرکت است کمتر مجموعه ای در کشور دارد که در برنامه است تا میزان بهره‌مندی از خدمات این شرکت افزایش یابد.

وی افزود: مهندسان و کارشناسان شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک 1000 پروژه در کشور حضور دارند و مسئولیت نظارت فنی بر پروژه‌ها را برعهده دارند. در مجموع ماموریت ذاتی این شرکت کیفیت‌بخشی به پروژه‌های زیرساختی است و با توجه به ارایه خدمات این شرکت بیش از 60 سال به وسیله صاحبنظران و زبدگان ارایه می‌شود، می‌تواند کمک کار پروژه های اصلی وزارت راه و شهرسازی باشد. بنابراین از تمامی همکاران در مجموعه ستاد و استان‌ها انتظار دارم تا حداکثر همکاری را با شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک با هدف کیفیت بخشی به پروژه‌ها داشته باشند.

وی گفت: در بخش نهضت ملی مسکن که یکی از کلان پروژه‌های ما در وزارت راه و شهرسازی و ساخت مسکن در قالب‌های مختلف است از همکاران می‌خواهم که شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک به عنوان شرکت اصلی در نظارت بر پروژه‌های نهضت ملی در استان‌ها در نظر بگیرند. همچنین از شهرداری‌ها می‌خواهم که از دانش خوبی که در شرکت در حوزه کیفیت بخشی وجود دارد حتما استفاده کنند.

بذرپاش تصریح کرد: کارهای بسیار خوب و فناورانه ای اخیرا در این مجموعه انجام شده است. بنا داریم تا اسکن جاده‌های کشور را انجام بدهیم تا سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای بتواند از این امکان بهره لازم را ببرد. هم اکنون اسکن بخش زیادی از راه های اصلی و فرعی در حال انجام است. در عین حال بنا داریم تا تجیهزات بیشتری را به ناوگان اضافه کنیم تا این اسکن در زمان‌های کوتاه‌تری انجام بشود. این اسکن ها به ما کمک می‌کند تا نقاط حادثه‌خیز را نیز رفع کنیم.

وی با اشاره به اینکه برخی از روکش‌های آسفالت در راه‌های فرعی سبب تصادف می‌شود و خودش به عنوان نقطه خطر محسوب می‌شود، گفت: با روش‌هایی که شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک در دست انجام دارد و اسکن شبکه معابر و راه های اصلی و سپس راه های فرعی در حوزه روسازی راه ها شاهد دستاوردهای خوبی خواهیم بود.

بذرپاش افزود: وزارت نیرو یکی از  مجموعه‌هایی  است که با شرکت در حال فعالیت است. انتظار داریم در تمامی پروژه‌های عمرانی از خدمات شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک که خدمات به معنای واقعی فنی و مهندسی ارایه می‌دهد، بهره لازم را ببرند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا