دیدگاهراه و شهرسازیمجله خبری

انتقاد از طولانی بودن زمان صدور پروانه ساخت در طرح نهضت ملی مسکن

به گزارش ساختمان آنلاین:  ایرج رهبر در جریان یک نشست با مسوولان وزارت راه ،به تشریح مشکلات طرح نهضت ملی مسکن پرداخت و تصریح کرد: بالغ بر یکسال از زمان عقد قرارداد ما در طرح نهضت ملی مسکن می گذرد و هنوز موفق نشده ایم که پروانه ساختمانی بگیریم.

وی خاطر نشان ساخت: در حالی که طرح نهضت ملی‌مسکن از پشتوانه قوی دولت برخوردار است و اداره کل راه و شهرسازی استان تهران نیز از اجرای آن حمایت می کند و همچنین دبیر کمیسیون ماده 5 نیز خود دولت است،اما با این وجود با موانع بیشماری همراه است .به عنوان مثال در یک پروژه ، برای اجرای طرح نهضت ملی‌مسکن ،دولت حریف شهرداری شهریار نشده است تا بتواند پروانه ساختمانی اخذ کند.

رهبر خاطر نشان ساخت :طولانی شدن زمان صدور مجوزها یکی از چالشهای طرح نهضت‌ملی مسکن است به عنوان مثال این زمان حتی 16 ماه طول کشیده است و با وجود گذشت یکسال از زمان عقد قرارداد ،ما هنوز موفق به دریافت پروانه برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن نشده ایم .

وی به انتقاد از خلف وعده دولت در تخصیص اراضی طرح نهضت ملی‌مسکن پرداخت و اذعان داشت: آمارهای اعلام شده مربوطه به اراضی طرح نهضت ملی مسکن کاغذی است.

عضو هیات مدیره کانون سراسری انبوه سازان با ذکر مثالی در پایان تصریح کرد: بخش خصوصی سال 99 با وزیر وقت تفاهم نامه ای برای ساخت 20 هزار واحد مسکونی در قالب اطرح اقدام ملی مسکن انعقاد کرد که فقط برای سه هزار و 104واحد مسکونی زمین تخصیص داده شد و این تجربه بیانگر حجم مشکلات مربوط به تامین اراضی طرح های دولتی در حوزه مسکن است و دولت باید چاره اندیشی کند.

 

 

 

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا