دیدگاهراه و شهرسازیمجله خبری

نظام قیمت‌گذاری نهضت ملی مسکن باید منصفانه باشد

حسن محتشم ضمن بیان مطلب فوق در گفتگو با خبرنگار ساختمان آنلاین اظهار داشت: وقتی دولت بنا به هر دلیلی در سال 1400 شاخص ها را منفی اعلام می کند ،این امرسبب ایجاد سکته در فرآیند کار می شود.

وی نشان ساخت: به نظر می رسد که نظام قیمت گذاری طرح نهضت ملی مسکن باید منصفانه و به گونه ای باشد که انبوه سازان با یک سود حداقلی و متعارف در این پروژه وارد شوند و با تسهیل شرایط ساخت وساز زمینه خانه دار شدن گروه های هدف فراهم شود.

عضو هیات مدیره انجمن انبوه سازان تاکید کرد : با توجه به شعار ساخت یک میلیون واحد مسکونی در سال در قالب طرح نهضت ملی مسکن و با در گرفتن اینکه در حال حاضر دولت در آستانه یک سالگی قرار گرفته است به نظر می رسد این طرح آن گونه که انتظار می رود پیشرفت نکرده است.

وی گفت: البته قدم هایی در حال برداشته شدن است و امیدواریم این طرح عظیم ملی با توجه به دستور کارهایی که در حال اجرا است به یک نتایج معقول برسد.

محتشم همچنین با تاکید بر اینکه در حال حاضر تنها بانکی که نقش اساسی در پیشرفت طرح نهضت ملی مسکن ایفا می کند بانک مسکن است افزود: این در حالی است که بر اساس مصوبه مجلس ،سالیانه باید بیست درصد از سپرده های بانکی به این طرح اختصاص یابد.

محتشم بی رغبتی سیستم بانکی در همکاری با طرح نهضت ملی مسکن را یکی از چالش های اصلی این پروژه تعبیر کرد و یادآور شد: در حال حاضر بانکها تمایلی چندانی به همکاری در این زمینه ندارند و لازم است که دولت از طریق بانک مرکزی،سیستم بانکی را مکلف کند که نسبت به این طرح عظیم ملی همکاری و مساعدت لازم را داشته باشند وتسهیلات را به موقع ارایه دهند و همزمان استانداران محترم در استانهای مختلف از طریق شوراهای مسکن مسایل و موانعی که بر سر راه احداث واجرای پروژه های طرح نهضت ملی مسکن وجود دارد را مرتفع کنند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا