دیدگاهراه و شهرسازیمجله خبری

دولت در طرح نهضت ملی مسکن تسهیل‌گری کند/آورده اولیه متقاضیان باید تعدیل شود

دکتر شمس الله غلامی وناشی در گفتگو با ساختمان آنلاین   گفت: ناحیه شهری مهرگان از جمله نواحی است که از آغاز ساخت و ساز مسکن مهر ،واحدهای مسکونی متعددی در قالب این پروژه در آن ساخته شده است و این شهر دارای جمعیتی بالغ بر هفتاد هزار نفر است.

وی با اشاره به غفلت از توسعه خدمات زیربنایی و روبنایی در این منطقه عنوان کرد: ناحیه شهری مهرگان از بعد اجتماعی، اشتغال ، فرهنگی و.. شرایط خاصی دارد و هر کدام از این موارد در جای خود قابل بررسی است.در همین حال با توجه به اینکه شهر محمدیه در مجاورت استان البرز و تهران واقع شده است، بسیاری از افرادی که در تهران و کرج ساکن بوده اند،به دلیل گرانی مسکن ،در این شهر ساکن شده اند.

عضو شورای شهر محمدیه با تاکید بر اینکه شهر محمدیه از جمله شهرهایی است که بر اساس اصول مهندسی و شهرسازی احداث شده است خاطرنشان ساخت: اما نکته ای که وجود دارد این است که در حال حاضر ،مسکن به یکی از دغدغه های مردم در این مناطق،همانند سایر نقاط کشور مبدل شده اند.

غلامی ادامه داد: مشکلات ناشی از افزایش قیمت مسکن به همه شهرها سرایت پیدا کرده است .به عنوان مثال در ناحیه شهری مهرگان ،قیمت آپارتمانی که تا همین چند وقت پیش چهارصد میلیون تومان بود ،ناگهان به هشتصد میلیون تومان رسیده و این مساله سبب شده است که بسیاری از مردم توان خرید مسکن را از دست دهند و دچار مشکلات عدیده ای شوند و بنابراین لازم است که مسوولان محلی در استان قزوین،نمایندگان مجلس و … برای رفع این مشکل چاره اندیشی کنند.

وی با اشاره به اینکه تمهیدات وزارت راه وشهرسازی برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در ناحیه شهری مهرگان و شهر محمدیه گفت: ناحیه شهر مهرگان از جمله نواحی بوده است که در گذشته نیز هدف اجرای طرح مسکن مهر در استان قزوین بوده است و در حال حاضر نیز برنامه ریزی برای اجرای واحدهای مسکونی طرح نهضت ملی مسکن در این استان در حال انجام است. .

عضو شورای شهر محمدیه با مثبت ارزیابی کردن مقدمات اولیه در این شهر برای جذب متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن در قالب ثبت نام در سامانه اعلام شده از سوی وزارت راه تاکید کرد: چشم چراغ طرح نهضت ملی مسکن در استان قزوین،ناحیه شهری مهرگان است و مقامات محلی در این استان برای اجرای بهینه طرح نهضت ملی مسکن در این استان جلسات مستمری را برگزار کرده اند.

غلامی اظهارداشت : اما یکی از چالش های اجرای طرح نهضت ملی مسکن در این استان،ناتوانی مردم در پرداخت سهم آورده این طرح است چرا که متقاضیان این طرح عموما از لحاظ توان مالی به شدت ضعیف هستند و توان پرداخت اقساطی که در طرح نهضت ملی مسکن تعیین شده است را ندارند

وی افزود: مردم انتظار دارند که مسوولان در طرح نهضت ملی مسکن شرایط را به نفع آنها تسهیل کنند و با توجه به شرایط سخت ناشی از بی مسکنی ،پیشنهاد مردم این است که مبالغ کمتری از آنها اخذ شود و با فاصله زمانی بیشتر سهم آورده آنها پرداخت شود.

عضو شورای شهر محمدیه با اشاره به اینکه لازم است نظام بانکی از سازنده ها حمایت کند گفت: البته سازندگان در این استان به دلیل نوسانات قیمت و افزایش مصالح ساختمانی،رغبت چندانی برای مشارکت در طرح نهضت ملی مسکن از خود نشان نداده اند .اما به هر حال نباید غفلت شود و لازم است که با تدابیر مختلف نسبت به رفع مشکلات موجود در مسیر اجرای طرح نهضت ملی مسکن اقدام شود.

 

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا