راه و شهرسازیمجله خبری

حضور غیرقانونی کارمندان دولت در سازمان‌های نظام مهندسی

به گزارش ساختمان آنلاین:  علی‌محمد عبدی‌قهرودی مدیرکل دفتر توسعه مهندسی ساختمان وزارت راه و شهرسازی طی بخشنامه‌ای به شرح زیر به مدیران کل راه و شهرسازی استان‌ها خواستار بررسی بررسی تصدی ریاست، مدیرعاملی یا عضویت در هیئت‌ مدیره سازمان‌های نظام مهندسی و کاردانی توسط کارمندان دولت شد؛

« نظر به تصریح اصل 141 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و مفاد تبصره 4 قانون ممنوعیت تصدی بیش از یک شغل (مصوب 11 دی 73) ریاست و مدیریت عامل یا عضویت در هیئت‌ مدیره انواع مختلف شرکت‌های خصوصی جز شرکت‌های تعاونی ادارات و موسسات برای کارمندان دولت ممنوع است.

این در حالی است که حسب بررسی‌های صورت گرفته در برخی شرکت‌های مرتبط با حوزه خدمات مهندسی از قبیل اشخاص حقوقی طراح و ناظر، سازندگان مسکن ساختمان/ مجری، خدمات فنی آزمایشگاهی و … برخی کارمندان دولت دارای یک از سمت‌های فوق الذکر هستند. این امر علاوه بر مغایرت آشکار با قوانین موضوعه از جمله قانون مذکور، وصف تخلف انتظامی (موضوع ماده 91 آیین‌نامه اجرایی قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان) برای افراد حقیقی و حقوقی مذکور محسوب می‌شود.

بنا به مراتب و دلیل اهمیت موضوع و به منظور حسن جریان امور، ضمن تاکید بر مفاد بخشنامه شماره 51870/430 مورخ 20 دیماه سال 95  مقتضی است با قید فوریت مراتب به سازمان‌های نظام مهندسی و نظام کاردانی ساختمان آن استان اعلام تا به نحو مقتضی نسبت به اطلاع‌رسانی اقدام شود و همزمان، ضمن انجام بررسی‌های لازم اقدام قانونی در خصوص متخلفان معمول و نتیجه به این مرجع گزارش شود.»

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا