راه و شهرسازیمجلس و ارگان هامجله خبری

ابتکار سازمان نظام مهندسی تهران در ارائه تسهیلات کرونایی

به گزارش ساختمان آنلاین:  با آغاز همه‌گیری بیماری کرونا به بخش بزرگی از اقتصاد کشور، از این حیث دچار آسیب شد. بسیاری از بنگاه‌های کسب و کار به دلیل تعطیلی‌ها و محدودیت‌های مربوط به قرنطینه با چالش فعالیت روبرو شدند. در این میان سازمان نظام مهندسی ساختمان تهران با ابتکاری منحصر به فرد، شرایطی ویژه را برای مهندسان دارای پروانه خود در نظر گرفت. بر اساس مصوبه هیئت‌مدیره و به پیشنهاد کمیسیون رفاه این سازمان، مبالغی بلاعوض به‌منظور آسایش خانواده بزرگ مهندسان در نظر گرفته شد.

طبق مصوبه هیئت‌مدیره و با توجه به واکسیناسیون گسترده در سطح کشور و کاهش ملموس شیوع ویروس کرونا، ارائه این تسهیلات تا پایان آذر ماه سال جاری معتبر خواهد بود. بر این اساس تا انتهای پاییز گذشته به 1743 نفر از اعضای رسمی سازمان و افراد تحت تکفل آنها که به دلیل درگیری با بیماری کرونا مجبور به قرنطینه خانگی شدند، مبلغ 2 میلیون تومان تسهیلات بلاعوض تعلق گرفت.

در همین مدت به 252 نفر از مهندسان و خانواده‌ آنها که به دلیل بیماری ناچار به بستری در بیمارستان شدند مبلغ 5 میلیون تومان تسهیلات بلاعوض اعطا شد.

هم‌چنین به 52 نفر از مهندسان و خانواده‌های آنها نیز که ویروس کرونا آنها را راهی بخش ICU کرده بود، مبلغ 10 میلیون تومان در نظر گرفته شد.

سازمان نظام مهندسی ساختمان تهران درمجموع تا پایان پاییز سال 1400 برای این اقدام بی‌سابقه 5 میلیارد و 266 میلیون تومان تسهیلات بلاعوض پرداخت کرده است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا