راه و شهرسازیمجله خبری

انتخاب کیش برای جلسه فوق‌العاده شورای مرکزی نظام مهندسی تصمیم جمعی بود

به گزارش ساختمان آنلاین:  حمزه شکیب با اشاره به مکاتبه با رؤسای سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان استان‌ها در رابطه با برگزاری جلسه فوق‌العاده شورای مرکزی در جزیره کیش،‌ اظهار کرد:‌  در 8 دوره‌ انتخابات شورای مرکزی، 6 دوره در جزیره کیش و 2 دوره دیگر در تهران برگزار شده است.

وی با اشاره به احتمال استفاده استان‌ها از برگزاری جلسه مذکور،‌ ادامه داد: به همین دلیل انتخابات شورای مرکزی عمدتاً در کیش برگزار شده است.

شکیب یادآور شد: قبلا اینگونه بود که اعضای هیئت مدیره‌ها، بازرسان،‌ اعضای شورای انتظامی،‌کمیته‌های چهارجانبه و مهمان ویژه برای انتخابات شورای مرکزی دعوت می‌شدند.  شاید آن زمان تعداد افراد به 800 نفر می‌رسید.

وی ادامه داد: در دوره جدید گفتیم فقط اعضایی که حق رأی دارند به کیش بیایند. بر این اساس 383 نفر اعضای اصلی می‌آیند بعلاوه این که در صورت لزوم هر استان یک نفر اضافه با خودش بیاورد.

سرپست سازمان نظام مهندسی ساختمان با بیان این‌که رقم اعلام شده 6 میلیون و 700 هزار تومان هزینه حضور هر نفر در جزیره کیش علی‌الحساب است،‌گفت: در بودجه سال 1400 این رقم 4 میلیون و 800 هزار تومان بوده که به دلیل نداشتن مصوبه طی امسال، به این رقم 40 درصد تورم را اضافه کردیم و دقیقا به 6 میلیون و 720 هزار تومان افزایش یافت که 20 هزار تومان آن را کاهش دادیم.

شکیب درباره نحوه انتخاب جزیره کیش برای برگزاری انتخابات نهمین دوره شورای مرکزی نظام مهندسی ساختمان،‌ اضافه کرد:‌ هر استانی که این جلسه برگزار شود ممکن است استان از میزبانی استفاده کند. مرسوم بوده که این جلسه در منطقه آزادی برگزار شود که به هیچ استانی وابسته نباشد.

وی بیان کرد: امسال با توجه به شرایط خاص و وضعیتی که ما داریم تصمیم گرفته شد برای کم کردن حاشیه‌ها جلسه فوق‌العاده در جزیره کیش برگزار شود. روز 31 فروردین 1401 جلسه هیئت عمومی برگزار شد و انتخاب جزیره کیش مصوبه این هیئت است. در جلسه مذکور گفتند تاریخ برگزار جلسه 22 اردیبهشت باشد و 383 نفر اعضای هئیت مدیره‌ها اختیارات خود را به نماینده وزیر راه و شهرسازی (زریبافان) واگذار کردند و گفتند شما محل را تعیین کنید.

وی تأکید کرد: در نهایت تصمیم‌گیری برای محل جلسه به روسای سازمان نظام مهندسی استان‌ها واگذار شد و تصمیم گرفته شد در جزیره کیش باشد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا