منطقی شدن قیمت ها با تمرکز بر تولید و عرضه مسکن‌

0

فرشید پورحاجت دبیر کانون سراسری انبوه سازان در گفت‌وگو با ساختمان آنلاین اظهار کرد: بهم خوردن تعادل عرضه و تقاضا در بخش املاک هر منطقه می تواند قیمت املاک را در آن منطقه تحت تاثیر قرار دهد.

دبیر کانون سراسری انبوه سازان افزود: اگر روند عرضه و تقاضا در بازار مسکن متعادل باشد، تورم مهمترین عامل اثر گذار بر قیمت املاک خواهد بود و قیمت املاک متناسب با تورم رشد خواهد کرد.

وی با بیان اینکه در کشور سیاست گذاری ها در حوزه مسکن؛ به افزایش قیمت‌های بازار مسکن دامن زده است تصریح کرد: در حوزه بازآفرینی شهری به علت برنامه ریزی نامناسب و سیاست ورزی کاملاً اشتباه، اهداف دنبال نمی شود و سرانجام مطلوبی هم ندارد.

پورحاجت اضافه کرد: زمانی که برنامه منسجمی برای بازآفرینی شهری دنبال نمی شود قطعاً توسعه شهری و تامین سرپناهی امن برای مردم به عنوان یک دغدغه، باعث ایجاد سیگنال هایی در بازار و مخصوصاً در مناطق حاشیه شهرها می شود.

دبیر کانون سراسری انبوه سازان بیان کرد: وزارت راه و شهرسازی با سیاست‌های نادرست خود این سیگنال را به بخش خصوصی می دهد که همان مسیر اشتباهی را که این وزارتخانه برنامه‌ریزی کرده‌، دنبال کنند.

وی اظهار کرد: در شرایطی که متقاضیان مسکن با مشکلات عدیده ای مواجه اند؛ مجلس، وزارت راه و شهرسازی و دولت به جای رفع مشکلات بازار مسکن، فقط از اخذ مالیات از خانه‌های خالی صحبت می کنند.

پورحاجت خاطرنشان کرد: بازار مسکن بازاری است که به بسیاری از صنایع گره‌خورده و رونق تولید مسکن چرخ بسیاری از صنایع کشور را خواهد گرداند.

دبیر کانون سراسری انبوه سازان گفت: تمرکز بر تولید و عرضه مسکن‌ متناسب با نیاز مردم، قیمت های این بازار را هم منطقی تر خواهد کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.