مجله خبریبورس و بازار

معاملات مسکن در ترکیه 18 درصد کاهش یافت

داده های موسسه آمار ترکیه در روز چهارشنبه نشان داد که فروش خانه در ترکیه در ماه فوریه ۱۸ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافت.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از تابناک، براساس آمار‌های رسمی، علاوه بر فروش داخلی، فروش خانه به افراد خارجی نیز در همین مدت ۲۷ درصد کاهش نشان می دهد. روس ها با خرید ۱۱۸۳ خانه در صدر فهرست خارجی ها قرار دارند، که نشان می دهد هنوز تعداد زیادی از آنها در پی حمله مسکو به اوکراین و تبعات تحریم های غرب به دنبال پناهگاه مالی بوده اند. پس از روسیه، ایرانی ها، عراقی ها و اوکراینی ها در میان خریداران خارجی قرار دارند.

این داده ها همچنین نشان می دهد که فروش وام مسکن در ماه فوریه با ۱۲.۷ درصد کاهش نسبت به سال قبل به ۱۷۳۵۷ خانه رسیده است که ۲۱.۷ درصد از کل فروش در این دوره را تشکیل می دهد.

آگاهان می گویند شرایط به وجود آمده بعد از زلزله مهیب ماه گذشته در استان های جنوبی ترکیه در شرایط بوجود آمده فعلی تاثیر زیادی داشته است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا