بورس و بازارراه و شهرسازیمجله خبری

کمبود ۵ میلیون مسکن در کشور

به گزارش ساختمان آنلاین: فرشید پورحاجت اظهار کرد: دولت در مدت یک ساله اخیر کمتر به بحث تولید مسکن در کشور توجه کرده و شرایطی که اکنون در بازار مسکن وجود دارد نشان دهنده کمبود شدید مسکن است.

وی با بیان این‌که هیچ علاقه و رغبتی برای تولیدمسکن در کشور وجود ندارد، افزود: در حال حاضر با کمبود ۵ میلیون واحد مسکونی در کشور مواجه هستیم.

عضو هیات مدیره کانون سراسری انبوه‌سازان کشور گفت: هیچ ابزاری در بازار مسکن به جز افزایش تولید برای تعادل بخشی به این بازار و حل مشکلات مردم در حوزه مسکن وجود ندارد اما باید گفت که در این خصوص هیچ برنامه‌ای نیست. برنامه هایی مثل طرح ملی مسکن نیز که با آغاز دولت اجرای آن‌ها در دستور کار قرار گرفت، اثرگذاری مناسبی در این حوزه نداشته و به خوبی اجرایی نشده‌اند.

پورحاجت ادامه داد: دولت باید در بحث افزایش تولیدمسکن برنامه‌ریزی جدی داشته باشد و شرایط را برای افزایش تولید به ویژه برای بخش خصوصی تسهیل کند تا شاهد کاهش کمبود مسکن در کشور باشیم و نیاز مردم به این مهم تامین شود.

وی با بیان اینکه هیچ افق روشنی برای بهبود وضعیت تولید مسکن در کشور دیده نمی‌شود، عنوان کرد: براساس آماری که وجود دارد با کمبود حدود ۵ میلیون واحد مسکونی مواجه هستیم که اگر این تعداد واحد در کشور ساخته شود شاهد بازگشت تعادل به بازار مسکن کشور و حل مشکلات در این حوزه خواهیم بود.

دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان کشور گفت: عزمی برای حل مشکل تولیدمسکن در کشور وجود ندارد و مشکلاتی که بر سر راه تولید مسکن وجود دارد بسیار است. مشکلاتی مثل مناسب نبودن فضای کسب و کار برای بخش خصوصی فعال در حوزه تولید، بالا بودن نرخ عوارض، نرخ مصالح ساختمانی و دیگر مشکلات اقتصادی موجود بر سر راه فعالان اقتصادی از جمله مشکلاتی هستند که ابتدا باید شاهد حل شدن این مشکلات باشیم و سپس انتظار داشته باشیم تا مشکلات در حوزه مسکن کشور حل شود.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا