بورس و بازارراه و شهرسازیمجله خبری

آمار جدید از باقی‌‌مانده‌های مسکن مهر

به گزارش ساختمان آنلاین: در حالی که پیش از این تعداد واحدهای باقی مانده مسکن مهر در کشور حدود ۱۰۰ هزار واحد اعلام می‌شد، اما به تازگی متولی مسکن اعلام کرده است ۲۰۰ هزار واحد از پروژه مسکن مهر هنوز باقی مانده و به متقاضیان تحویل داده نشده است.

خبرگزاری فارس در گزارشی در رابطه با این موضوع اعلام کرده است: براساس آخرین آمارهای رسمی تا انتهای تیرماه سال ۱۴۰۰، تعداد ۲۴۰ هزار و ۷۳ واحد مسکن مهر همچنان توسط دولت تکمیل نشده است. از ۲۴۰ هزار و ۷۳ واحد مسکونی باقی‌مانده پروژه مسکن مهر، ۶/ ۴۸ درصد در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر، ۵/ ۴۲ درصد در شهرهای جدید و ۴/ ۹ درصد از واحدهای باقی‌مانده نیز در شهرهای کمتر از ۲۵ هزار نفر واقع هستند.

آمار مستند تا ۳۱ تیرماه سال ۱۴۰۰ در تاریخ ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ توسط رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی مورد تایید قرار گرفت و این مقام مسوول در حاشیه بیست و یکمین نمایشگاه راه و ساختمان تاکید کرد، ۲۰۰ هزار واحد مسکن مهر باقی مانده است که تلاش بر این است تا پایان سال به اتمام برسد. متولی مسکن در حالی از وجود ۲۰۰ هزار واحد مسکن مهر باقی‌مانده و تحویل نشده خبر می‌دهد که هم‌‌اکنون اجرای طرح ساخت یک میلیون مسکن در سال را در دست دارد. با این حال پیش از این نیز اعلام شده بود واحدهای باقی‌مانده مسکن مهر مشمول تسهیلات طرح خانه‌‌سازی جدید دولت (ساخت یک میلیون مسکن در سال) نمی‌شوند. اما واحدهای طرح اقدام ملی مسکن در این برنامه جدید ادغام می‌شوند و می‌توانند از تسهیلات جدید استفاده کنند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا