راه و شهرسازیمجله خبری

طرح ملی مسکن مکمل مسکن مهر است

به گزارش ساختمان آنلاین:   معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان در گفتگوی ویژه خبری گفت: در استان کمبود ۱۸ هزار واحد مسکونی داریم اما اگر نرخ ازدواج و تخریب واحدهای مسکونی را به این آمار اضافه کنیم، که حجم نیاز و تقاضا، شدت بالایی خواهد یافت که باید با برنامه ریزی درست بخشی از این نیازها برآورده شود.

فخرانی گفت: طرح ملی مسکن تقویت کننده مسکن مهر است و بخش زیادی از نقص ها و معایب آن برطرف شده است.

او با اشاره به مزایای طرح مسکن گفت: تسهیلات طرح های مسکن، تخفیفات اعمال شده در پروانه ساختمانی و بانکی، ارائه ی زمین اجاره ای یا رایگان به متقاضیان از مزایای این طرح است.

فخرانی با اشاره به اینکه در افقی چهار ساله ۴۶ هزار تولید واحد مسکونی در استان برنامه ریزی شده است گفت: با توجه به شرایط موجود کشور این طرح مناسب ترین طرح است و بعد از تنفس دو ساله ی دوره ی ساخت بازپرداخت بیست ساله برای متقاضیان در نظر گرفته شده است.

ثبت نام مجردها در نهضت ملی مسکن

فخرانی با اشاره به اینکه ثبت نام مسکن مجردها شروع شده است گفت: حدودا ۲ هزار و ۵۰۰ واحد از عملیات اجرایی این طرح شروع شده است و در آینده ای نزدیک، قراردادها انجام خواهد شد.

فخرانی افزود: در همه شهرهای استان از جمله بجنورد، اسفراین، شیروان، گرمه و جاجرم پروژه ها شروع شده است.

او با اشاره به کیفیت ساخت مسکن گفت: برای کیفیت هر چه بیشتر این واحدهای مسکونی از ناظران نظام مهندسی استفاده خواهیم کرد و آزمایشگاه های کنترل کیفیت بتن و میل گرد نیز پیش بینی شده است، همچنین متقاضیانی که هماهنگی بیشتری دارند و آورده هایشان را بموقع پرداخت می کنند واحد هایی را که سرعت اجرایی آنها بیشتر است، تحویل خواهند گرفت.

واحدهای مسکن مهر باقی مانده تا پایان سال تعیین تکلیف خواهند شد

فخرانی با بیان اینکه در یک سال اخیر طرح های باقیمانده مسکن مهر خوشبختانه همه به بهره برداری رسیده اند گفت: تعدادی از طرح های مسکن مهر که فاقد متقاضی هستند و امکان ورود به طرح را ندارند تا پایان سال تعیین تکلیف خواهد شد.

او گفت: در قانون جهش تولید مسکن از همه ظرفیت های مسکن در بخش خصوصی و دولتی استفاده می شود و تسهیلات ۳۵۰ میلیون تومانی در بجنورد و ۳۰۰ میلیون تومانی در شهرستانها مشمول متقاضیان خواهد شد و این فرصت خوبی است تا بافت های فرسوده استان احیا شود.

فخرانی با اشاره به مشکلات طرح ملی ارغوان بجنورد گفت: ۴۰ واحد در سال جاری تعیین تکلیف شد و پیگیری ها در این باره ادامه دارد و پروژه مجدد فعال شده است.

صدا و سیما

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا