مجله خبریبورس و بازارراه و شهرسازی

تفاهمنامه ساخت ۸۴ هزار واحد مسکن ملی با بخش خصوصی امضا شد

قرار است امروز طی مراسمی، تفاهمنامه واگذاری ۲ هزار و ۶۱۸ هکتار زمین به بخش خصوصی برای ساخت ۸۴ هزار واحد نهضت ملی مسکن در وزارت راه و شهرسازی امضا شود.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از تسنیم، بر این اساس سازمان ملی زمین و مسکن هزار و 694 هکتار زمین را در استان یزد به شرکت‌های چادرملو، جهان آباد میبد، سنگ‌آهن مرکزی و سنگ آهن کویر واگذار خواهد کرد تا به ساخت 44 هزار و 350 واحد مسکونی در شهرهای اردکان، میبد، بافق و مروست اقدام کنند.

اراضی در نظر گرفته شده برای شهر اردکان 400 هکتار معادل 12 هزار واحد مسکونی و برای شهر میبد و بافق نیز هر کدام 600 هکتار معادل 15 هزار واحد مسکونی است. سازمان ملی زمین و مسکن در شهر مرودشت نیز 94 هکتار زمین معادل ساخت 2 هزار و 350 واحد مسکونی واگذار خواهد کرد.

در 2 شهر بم و هرات استان کرمان با واگذاری 800 هکتار زمین ساخت 37 هزار واحد مسکونی آغاز خواهد شد. همچنین 120 هکتار زمین در استان آذربایجان شرقی به بخش خصوصی واگذار خواهد شد که 110 هکتار آن در تبریز و 10 هکتار آن در شهر ورزقان قرار دارد. این اراضی ظرفیت ساخت 2 هزار و 250 واحد مسکونی را دارد.

در قزوین نیز با واگذاری 4.2 هکتار زمین در محدوده توسط سازمان ملی زمین و مسکن به یک شرکت بخش خصوصی 400 واحد نهضت ملی مسکن ساخته خواهد شد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا